تست همراه اول

سرویس خبر
4 آذر 1395 ساعت 18:54
4 نظر

 

فیلم‌های واتس‌اپ را بدون دانلود‌کردن مشاهده کنید

واتس اپ اکنون به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوها را بدون دانلود کردن مشاهده کنند. اگر به وب‌گردی علاقه‌مند باشید قطعا با مشابه این قابلیت در وب‌سایت‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات برخورد کرده‌اید. با پخش‌کردن فایل، محتوای آن دانلود می‌شود و شما نیز قادر به تماشای فیلم هستید بدون آن‌که مجبور باشید تمام فایل را یکجا دانلود کنید.

واتس‌اپ ‌مدت‌هاست به عنوان محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین پیام‌رسان موبایلی فعالیت می‌کند؛ به نظر می‌رسد همین امر نیز مدیرانش را اندکی تنبل کرده است. در حالی که اکثر پیام‌رسان‌های گمنام امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند، واتس‌اپ تا چند ماه پیش علاقه‌ای به ارائه ویژگی‌های کاربردی نشان نمی‌داد. به دنبال بروزرسانی‌های متعددی که در چند هفته اخیرا ارایه کرده، جدیدا قابلیت جالبی به برنامه افزوده است که تجربه تماشای ویدیو را در برنامه بهبود می‌بخشد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با جی‌اس‌ام همراه باشید.

۷

از این پس برای تماشای کلیپ‌ها دیگر لزومی ندارد مثل گذشته ابتدا تمام فایل را دانلود کنید و سپس به تماشای آن بنشینید. اکنون هنگامی که ویدیو دانلود ‌می‌شود همزمان امکان پخش‌شدن هم دارد؛ چیزی که در وب‌سایت‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات مشاهده می‌کنیم. البته فعلا قابلیت استریم کلیپ‌ها منحصرا برای نسخه اندرویدی واتس‌اپ در دسترس است و بقیه کاربران نیز این قابلیت را به زودی دریافت می‌کنند.

کاربران مدت نسبتا زیادی است که به نحوه پخش و اشتراک‌گذاری ویدئوها در پیام‌رسان واتس‌اپ اعتراض دارند و حالا این قابلیت جدید دقایقی را که برای دانلود فایل تلف می‌کنند کوتاه‌تر کرده است. در این حالت کاربران از همان ابتدا متوجه می‌شوند که علاقه‌مند به تماشای ادامه ویدئو هستند یا خیر و دیگر نیازی به دانلود تمام فایل به صورت یکجا نیست. در تایید این موضوع یکی از خبرنگاران هندی وب‌سایت Mashable می‌گوید:

حالا مجبور نیستم حتی یک دقیقه را هم برای اینکه بفهمم این ویدیو مفید است یا نه تلف کنم زیرا پیش از دانلود می‌توانم از محتوای کلیپ مطلع شوم؛ این قابلیت عالی است.

واتس‌اپ که معمولا در ارائه بروزرسانی برای پیام‌رسانش بسیار کند عمل می‌کند اخیرا به شدت فعال بوده است. اوایل همین ماه امکان برقراری تماس ویدیویی را معرفی کرد و در آینده نیز به دنبال راه‌اندازی بخشی مانند Snapchat Stories در برنامه‌اش است.

نظر شما درباره این ویژگی چیست؟ آیا با افزودن استریم ویدئو به واتس‌اپ موافق هستید؟ شما از چه پیام‌رسانی استفاده می‌کنید؟ به نظر شما برتری واتس‌اپ در مقایسه با رقیبانش چیست؟  4 آذر 1395
4 نظر
5.00
  16 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری