تست همراه اول

سرویس خبر
3 آذر 1395 ساعت 14:43
85 نظر

 

بیش از 90 درصد سود فروش گوشی‌ها به اپل تعلق دارد!

هربار که آیفون جدیدی معرفی می‌شود کاربران زیادی ادعا می‌کنند که دیگر پایان اپل فرا رسیده و امسال حرفی برای گفتن ندارد. هنگامی که آمار فروش سه‌ماهه و سالانه منتشر می‌شوند تعداد زیادی از کارشناسان حتی آنالیزورهای وال‌استریت نیز شوکه می‌شوند. Strategy Analytics می‌گوید که 91 درصد سود عملیاتی فروش گوشی‌ها به اپل رسیده است.

آماری که در سال 2016 منتشر شده ادعا می‌کند اپل کمتر از 15 درصد و سامسونگ بیش از 20 درصد فروش اسمارت‌فون‌ها را به طور میانگین در اختیار داشته‌اند. طبق این آمار انتظار می‌رود که سود عملیاتی فروش هم به تناسب بین آن‌ها تقسیم شده باشد اما Strategy Analytics نظر دیگری دارد. این موسسه اعلام کرده که 91 درصد سود عملیاتی فروش گوشی‌ها را اپل تصاحب کرده است و هر کمپانی دیگری که می‌شناسید مجموعا 9 درصد از سود را به خود اختصاص داده‌اند! در ادامه آمار منتشرشده را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

 سود عملیاتی فروش گوشی‌ها در سه ماهه سوم سال میلادی 9.4 میلیارد دلار عنوان شده است. از این میزان تقریبا 8.5 میلیارد دلار به اپل رسیده و هوآوی نیز با کسب 200 میلیون دلار مقام دوم را کسب کرده است. کمپانی‌های چینی Vivo و Oppo نیز هرکدام با سهم 2.2 درصدی رتبه‌ای بهتر از سوم کسب نکرده‌اند. در نهایت بقیه برندها که از جمله مهم‌ترین آن‌ها باید به سامسونگ، سونی، اچ‌تی‌سی، ال‌جی و شیائومی اشاره کرد مجموعا 2.2 درصد یعنی کمتر از 200 میلیون‌دلار سود داشته‌اند.

اپل سه‌ماهه عجیب و غریبی را تجربه کرد. با توجه به این‌که آیفون‌های جدید در ماه سپتامبر معرفی می‌شوند انتظار می‌رفت که سه‌ماهه‌ای سخت در انتظار اپل باشد زیرا مشتریان منتظر پرچمداران جدید هستند و طبعا از خرید آیفون‌های پیشین خودداری می‌کنند اما ماجرا شکل دیگری رقم خورد. در کمال تعجب همه پیش‌بینی‌های وال‌استریت غلط از آب درآمد و در سه ماهه سوم 45.5 میلیون آیفون فروخته شد. پرچمداران جدید در تاریخ 7 سپتامبر معرفی شدند و به لطف افزایش حداکثر حافظه گوشی‌ها به 256 گیگابایت، میانگین قیمت آیفون‌های فروخته شده 600 دلار اعلام شد.

در سه ماهه اخیر از 40 بازاری که اپل رسما در آن‌ها فعالیت دارد 33 مورد با افزایش فروش مواجه بودند. البته مهم‌ترین بازار این کمپانی که کشور چین است با کاهشی 30درصدی در مقایسه با همین برهه در سال 2015 روبرو شد. نظر شما درباره این آمار چیست؟ آیا انتظار مشاهده چنین اعداد و ارقامی داشتید؟ به نظر شما علت سود پایین برندهای معتبر چیست؟ چرا اپل 91درصد سود عملیاتی سه ماهه سوم را تصاحب کرد؟  3 آذر 1395
85 نظر
3.75
  20 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری