تست همراه اول

سرویس خبر
3 آذر 1395 ساعت 12:34
10 نظر

 

به زودی انتخاب کارت حافظه مناسب برای گوشی آسان می‎شود

یکی از مشکلات کاربران در خرید کارت حافظه این است که نمی‌دانند کدام کارت برای گوشی آنها مناسب است. به زودی علامتی جدید به کارت‌های microSD اضافه می‎شود که مشخص می‌کند آیا این کارت برای اجرای اپ‌ها مناسب است یا خیر.

اگر گوشی‌ هوشمند شما حافظه داخلی بالایی دارد آدم خوش‌شانسی هستید، چون دیگر لازم نیست نگران جستجو و بررسی کارت حافظه مناسب، که سرعت خوبی داشته باشد، بگردید.

اگر به نوشته‌های روی کارت‌های microSD توجه کنید نشان‌هایی مثل HC، XC، U3 می‌بینید که بیانگر نوع کارت حافظه، سرعت و کلاس آن است. از نسخه 6 اندروید به بعد امکانی به نام Adoptable Storage اضافه شده است که به کاربران امکان می‌دهد کارت حافظه خود را با حافظه داخلی ادغام کنند. با این کار حافظه داخلی گوشی بیشتر می‌شود و می‌توان اپ‌های بیشتری روی آن نصب کرد که نتیجه‌اش بیشتر شدن سرعت باز شدن و اجرای اپلیکیشن‌هاست.

از آنجا که بیشتر کارت‌های حافظه microSD موجود در بازار برای ذخیره فیلم و عکس طراحی شده‌اند، سرعت لازم را برای ادغام با حافظه داخلی گوشی‌ها ندارند؛ در نتیجه کاربر نمی‌تواند از Adoptable Storage استفاده کند. به همین دلیلSD Association تصمیم به تعیین نشان جدید A1 یا App Performance Class1 برای کارت‌های حافظه گرفته است که مشخص می‌کند چه کارتی برای اجرای اپلیکیشن‌ها مناسب است. به این ترتیب کاربرانی که به دنبال خرید کارت حافظه برای گوشی خود هستند خیلی راحت می‌توانند از بین گزینه‌های موجود کارت مناسب را پیدا کنند و بخرند.

کدام کارت microSD مناسب گوشی شماست؟  3 آذر 1395
10 نظر
4.59
  17 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری