تست همراه اول

سرویس خبر
2 آذر 1395 ساعت 09:18
117 نظر

 

آیا HTC به پایان راه نزدیک می‌شود؟

چند سالی است که فروش گوشی‌های هوشمند اچ تی سی خوب نیست و همیشه این سوال مطرح بوده که آیا این شرکت بخش موبایل خود را می فروشد یا خیر.

برکسی پوشیده نیست که اچ‌تی‌سی در چند سال اخیر روزهای سختی پشت سر گذاشته است. پرچمداران و سایر گوشی‌های این شرکت فروش خوبی نداشته‌اند و فروش کم باعث مشکلات مالی زیادی برای این شرکت شده است. این شرکت در سه ماهه سوم سال نیز 63 میلیون دلار ضرر عملیاتی داشته است.

به نظر می‌رسد این شرکت تصمیم دارد خود را از تجارت گوشی‌های هوشمند خارج کند. رقابت در این بازار برای HTC سخت شده و این شرکت به دنبال راهی برای فرار از آن است. در شایعات آمده است که چهار شرکت به دنبال خرید بخش عملیاتی گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی هستند و یکی از این چهار شرکت نیز تایوانی است. ممکن است اوایل سال آینده خبرهایی در این مورد اعلام شود.

در چند سال اخیر همیشه شایعه دست کشیدن اچ‌تی‌سی از تجارت گوشی‌های هوشمند مطرح بوده است و این شرکت نیز هر بار منکر این قضیه شده و گفته توجهی به این شایعات ندارد. به هر حال نمی‌توان بر پایه انکار اچ‌تی‌سی مسئله فروش این شرکت را کاملا ملغی دانست، زیرا شرکت‌ها معمولا علاقه‌ای به اعلام این دست اخبار ندارند.

تولیدکننده تایوانی پیش‌تر هم سابقه تغییر جهت داشته و پیش از اینکه در سال 2000 یکی از پیشتازان عرصه گوشی هوشمند شود در بخش‌های دیگری شناخته شده بود. HTC در ماه‌های گذشته بارها در مورد آینده هدست‌های واقعیت مجازی صحبت کرده و میلیون‌ها دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کرده است. شاید این همان بخشی است که اچ‌تی‌سی می‌خواهد به پیشتاز در آن بدل شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا اچ‌تی‌سی تجارت گوشی‌های هوشمند را کنار می‌گذارد و بخش موبایلش را می‌فروشد؟  2 آذر 1395
117 نظر
4.65
  46 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری