تست همراه اول

سرویس خبر
29 آبان 1395 ساعت 14:47
13 نظر

 

نوکیا رسما تایید کرد: گوشی جدید سال 2017 رونمایی می‌شود

کمپانی نوکیا رسما تایید کرد که در سال 2017 به بازار تلفن‌های هوشمند بازمی‌گردد.

به احتمال بسیار زیاد سال آینده باید شاهد بازگشت و حضور مجدد نوکیا در بازار تلفن‌های هوشمند باشیم. این کمپانی فنلاندی در جلسه‌ای که با حضور سرمایه‌گذاران برگزار شد به طور رسمی تایید کرد که در سال 2017 به دنیای تلفن‌های هوشمند باز خواهد گشت. تصویر زیر نقشه راه نوکیا برای سال‌های 2016 تا 2018 را نشان می‌دهد که تایید می‌کند این برند سال 2017 مجددا به عرصه تلفن‌های هوشمند قدم خواهد گذاشت. 

البته در این تصویر گفته‌ شده که فقط «برند» نوکیا به بازار تلفن‌های هوشمند بازمی‌‌گردد و احتمالا نباید منتظر رونمایی از گوشی هوشمند توسط این کمپانی باشیم. از قرار معلوم، نوکیا به عنوان مالک برند و یا فروشنده پتنت در بازار تلفن‌های هوشمند حضور خواهد داشت و تنها بر تولید تلفن‌های هوشمند نظارت می‌کند. درواقع ساخت تلفن هوشمند با برند نوکیا احتمالا به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این کمپانی با نام HMD و با همکاری Foxconn's R & D واگذار خواهد شد. 

شرکت HMD، طی یک قرارداد اختصاصی ده ساله، حق استفاده از برند نوکیا را تصاحب کرد و انتظار می‌رود در سه سال اول فعالیت، حداقل 500 میلیون پوند برای بازاریابی تلفن‌های هوشمند سرمایه‌گذاری کند.

پیش از این نیز خبرهایی در مورد رونمایی از تلفن هوشمند نوکیا در ماه فوریه و در کنگره جهانی موبایل (MWC ) سال آینده منتشر شده بود. بعضی از شایعات هم از رونمایی از گوشی نوکیا تا قبل از پایان سال 2016 خبر می‌دهند. پس باید منتظر بود و دید که نوکیا چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد. اما به هر حال احتمالا سال 2017 سال بازگشت نوکیا به بازار تلفن هوشمند خواهد بود.   29 آبان 1395
13 نظر
4.64
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری