تست همراه اول

سرویس خبر
25 آبان 1395 ساعت 14:12
17 نظر

 

واکنش سریع گوگل به هک شدن پیکسل: رفع حفره امنیتی با یک آپدیت

پیکسل گوگل این روزها مورد هجوم هکرها قرار گرفته است و حفره‌های امنیتی آن آشکار می‌شود؛ حفره‌هایی که گوگل باید فکری برای آنها بکند.

پیکسل گوگل این روزها توسط هکر‌ها آزمایش می‌شود و حفره‌های آن مشخص می‌شود؛ حفره‌هایی که در نهایت به گوگل گزارش می‌شوند تا این شرکت فکری برایشان بکند. این گوشی در دو هفته گذشته دوبار توسط هکرها هک شده است. چند روز پیش در رویداد Seoul PwnFest هکرهای Whita-hat از Qihoo 360 حفره‌ای در این گوشی پیدا کردند و توانستند جایزه 120 هزاردلاری را از آن خود کنند. دفعه قبل نیز در رویداد دیگری در ژاپن این گوشی توسط تیم Keen هک شد.

گوگل تا کنون حفره پیداشده دوم را با انتشار بسته آپدیت برطرف کرده، اما هنوز برای حفره‌ای که تیم ژاپنی پیدا کرده فکری نکرده است. این حفره پیداشده به هکرها اجازه نفوذ به همه بخش‌های گوشی از جمله اطلاعات تماس، عکس‌ها، پیام‌ها و لیست مخاطبان را می‌دهد.

خوب است که گوشی به رویدادهای هک، که اجتمکاعی از هکرها را در بردارد، فرستاده شود و مشکلات آن به شرکت سازنده منتقل شود و به آسانی رفع شود. در غیر این صورت این مشکلات، کاربران زیادی را گرفتار می‌کند.  25 آبان 1395
3405 بازدید
17 نظر
4.11
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری