تست همراه اول

سرویس خبر
25 آبان 1395 ساعت 13:39
34 نظر

 

خرید بزرگ سامسونگ؛ شرکت Harman سامسونگی شد

سامسونگ با خرید شرکت Harman تمام حق امتیاز این شرکت و برند‌های زیرمجموعه آن مانند Harman Kardon ،JBL ،Mark Levinson ،AKG Acoustics را در اختیار گرفت.

در یکی از بزرگترین خریدهای اخیر شرکت‌های حوزه تکنولوژی، شرکت سامسونگ اعلام کرد که شرکت Harman و تکنولوژی‌های مرتبطش را به مبلغ ۸ میلیارد دلار خریده است. این خرید دیروز، دوشنبه، با مبلغ ۱۱۲ دلار به ازای هر سهم شرکت Harman انجام شد.

شرکت Harman یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم حرفه‌ای صوتی است که برند‌هایی مانند Harman Kardon ،JBL ،Mark Levinson ،AKG Acoustics و Lexicon را در اختیار دارد. با نهایی شدن این خرید علاوه بر برند‌های بالا برند‌های Infinity و Revel نیز به سامسونگ واگذار خواهد شد و اجازه‌نامه حق استفاده از Bowers & Wikins و Bang & Olufsen در صنایع خودرو نیز از این به بعد توسط شرکت سامسونگ صادر خواهد شد.

ظاهرا دلیل اصلی خرید شرکت Harman تمایل ساسونگ به بازار خودرو است. شرکت Harman یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های تولید کننده سیستم‌های صوتی خودروهاست. این شرکت در حال حاضر سیستم صوتی بیش از ۳۰ میلیون خودرو را تامین می‌کند.

سامسونگ انتظار دارد که ارزش این بازار با رشد تا سال ۲۰۲۵ به میزان ۱۰۰ میلیارد دلار برسد، زیرا موج استفاده از خودروهایی که از سیستم ترابری و کنترل هوشمند استفاده می‌کنند در حال افزایش است. سامسونگ نیز در این میان برای مقابله با Apple's CarPlay یا Android Auto هیچ برگ برنده‌ای ندارد. یکی از دلایل خرید Harman از طرف سامسونگ نیز نباختن این قافله به دو شرکت اپل و گوگل است.

در سپتامبر ۲۰۱۵ شرکت سامسونگ Car Mode را برای استفاده در گوشی‌های هوشمند خود معرفی کرد و حالا با استفاده از بازار بزرگی که در اختیار Harman بود، می‌تواند قدرت خود را در این حوزه بیشتر کند.

علاوه بر این نباید تنها دلیل سامسونگ را برای خرید این شرکت بزرگ، بازار مربوط به خودروها دانست. شاید در آینده‌ای نزدیک سیستم‌های صوتی پیشرفته Harman را درون گوشی‌های سامسونگ مشاهده کنیم.  25 آبان 1395
34 نظر
4.54
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری