سرویس خبر
13 آبان 1395 ساعت 11:50
9 نظر

 

گوگل: گوشی‌های پیکسل به اندازه آیفون امن هستند

مدیر بخش امنیت اندروید ادعا کرده است گوشی‌های پیکسل گوگل به اندازه آیفون‌های اپل امن هستند و حتی در آینده سیستم عامل اندرویدی می‌تواند در این زمینه از iOS پیش بیافتد.

مدیر بخش امنیت اندروید گوگل گفته است: قابلیت‌های پلتفرم گوشی‌های پیکسل و آیفون‌های اپل از نظر امنیت تقریبا یکسان هستند. Adrian Ludwig در مصاحبه‌ با وبسایت Motherboard به این نکته اشاره کرده است که اکوسیستم باز اندروید در آینده می‌تواند امن‌تر از iOS اپل شود.

از گذشته گوشی‌های آیفون به لطف روش متفاوتی که، نسبت به اندروید، برای انتشار آپدیت‌های امنیتی دارند امن‌تر تلقی می‌شوند با این حال آقای لودویگ ادعا می‌کند گوشی‌های اندرویدی که در معرض نصب اپلیکیشن‌های خطرناک هستند کمتر از 1 درصد است؛ با این حال نگرانی از گسیختگی نسخه‌های مختلف اندروید و تاخیر میان وصله‌های امنیتی همچنان باقی‌ است.

دلیل اینکه چرا لودویگ فکر می‌کند اکوسیستم اندروید در دراز مدت می‌توان امنیت بیشتری داشته باشد می‌تواند به ماهیت نرم‌افزارهی متن باز مربوط باشد که عده بیشتری امکان بررسی، پیدا کردن مشکلات و برطرف کردن باگ‌ها را دارند.

نظر شما در مورد امنیت اندروید و افزایش سطح امنیت این سیستم عامل در آینده چیست؟ فکر می‌کنید گوگل می‌توان سیستم عامل خود را امن‌تر از iOS کند یا عقیده دارید نرم‌افزارهای متن‌باز هیچ‌گاه امنیت خوبی نخواهند داشت.  13 آبان 1395
9 نظر
3.67
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری