تست همراه اول

سرویس خبر
12 آبان 1395 ساعت 12:05
41 نظر

 

بازگشت سونی موبایل به سوددهی

اگرچه فروش گوشی‌های اکسپریا کمتر از گذشته شده است، از ضرردهی فاصله گرفته و سوددهی را برای سونی به ارمغان آورده است.

سونی درآمد سه ماهه سوم 2016 را اعلام کرد. بخش موبایل سونی، که مسئولیت گوشی‌های سری اکسپریا را به عهده دارد، سود کمی را به خود اختصاص داده، در حالی که فروشش نسبت به گذشته کمتر شده است.

در طول سه ماهه سوم، سونی 3.5 میلیون گوشی اکسپریا به فروش رسانده که نسبت به سه ماهه قبل (3.1 میلیون) پیشرفت اندکی داشته است. اما این آمار نسبت به سه ماهه مشابه 2015، که سونی 6.7 میلیون گوشی اکسپریا فروخته، کاهش یافته است. در بخش درآمدی، سونی نسبت به سه ماهه گذشته 2015 کاهش 39 درصدی داشته است. این شرکت دلیل کاهش درآمد را تمرکز بیشتر روی مدل‌های گران‌قیمت‌تر دانسته است.

اگرچه هم درآمد و هم تعداد گوشی‌های فروخته شده کاهش یافته، سونی در این بخش متضرر نشده است. با وجود اینکه 35 میلیون دلار اصلا رقم قابل توجهی در سود نیست، نسبت به مدت مشابه سال گذشته (ضرر 196 میلیون دلاری) پیشرفت خوبی به شمار می‌رود. سونی در بیانیه رسمی خود بازگشت به سوددهی را به دلیل تمرکز روی گوشی‌هایی می‌داند که برای این شرکت سوددهی بیشتری به همراه دارند.

با این آمار و ارقام سونی پیش‌بینی سال مالی خود را تغییر داده است. سال مالی سونی به مارس 2017 ختم می‌شود و این شرکت پیش‌تر فروش 19 میلیون اکسپریا را پیش‌بینی کرده بود و حالا فروش 17 میلیون دستگاه گوشی اکسپریا را هدف قرار داده است.

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری