تست همراه اول

سرویس خبر
23 مهر 1395 ساعت 14:34
120 نظر

 

تولید سری نوت سامسونگ متوقف می‌شود

تبعات توقف تولید نوت 7 برای سامسونگ بسیار فراتر از ضرر مالی بوده است. اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر این که سامسونگ قصد ندارد هیچ محصول دیگری از سری نوت معرفی کند.

گلکسی نوت7 معرفی شد، آتش گرفت، دوباره به کارخانه فرا خوانده شد، آتش گرفت و سرانجام سامسونگ متقاعد شد تولیدش را متوقف کند. اما این ماجرا هنوز تمام نشده است. سامسونگ گزارش اصلاح‌شده درآمد سه‌ماهه سوم سال 2016 خود را منتشر کرد که نشان‌دهنده ضرری 33 درصدی به علت توقف نوت7 بود. علاوه بر این، سهام سامسونگ نیز با افت ارزش مواجه شده است. مهم‌تر از همه این است که اعتبار چندین ساله سامسونگ به خاطر یک محصول به خطر افتاده. اما سامسونگ برای مقابله با این تهدید چه تدبیری اندیشیده است؟

پیش از این در خبرها داشتیم که سامسونگ با افزایش تولید گلکسی اس7 قصد دارد ضررهای مالی نوت7 را جبران کند. حال خبری منتشر شده است مبنی بر این که سامسونگ قصد دارد معرفی محصولات سری نوت را کاملا متوقف کند.

یک منبع ناشناس از داخل نمایندگی روسیه سامسونگ گفته که سامسونگ به علت انفجارهای پیاپی نوت7 نگران اعتبار از دست رفته برند Note است. سامسونگ به نمایندگی‌های خود دستور داده تعویض گوشی‌های اولیه نوت7 با دستگاه‌های تعمیرشده را متوقف کنند و همچنین به شرکای اقتصادی خود اعلام کرده است که دست از فروش نوت7 بردارند.

این شرکت برای اینکه مشتریان آمریکایی خود را از دست ندهد برنامه مخصوص تعویض نوت7 را پیاده کرده است. طبق این برنامه تمام دارندگان نوت7 می‌توانند این محصول را با هر گوشی هوشمند دیگری از سامسونگ تعویض کنند و در کنارش 100 دلار هدیه دریافت کنند. همچنین خریداران می‌توانند هزینه پرداختی خود برای گوشی را پس بگیرند یا محصول خود را با هر گوشی هوشمندی از هر برند دیگری تعویض کنند و در کنار انتخابشان، 25 دلار از سامسونگ هدیه دریافت کنند.

منابع داخلی سامسونگ اعلام کرده‌اند که بر اساس نظرسنجی این شرکت کره‌ای، اکنون 50 درصد خریداران نسبت به برند نوت دید منفی دارند، بنابراین دور از انتظار نیست که شایعه توقف سری نوت به زودی تبدیل به واقعیت شود.

سامسونگ گلکسی نوت اولین گوشی این سری بود که 28 اکتبر سال 2011 معرفی شد. این محصول اولین گوشی هوشمندی بود که صفحه نمایشی بزرگ‌تر از 5 اینچ (5.3 اینچ) داشت و رزولوشن 800 در 1280 پیکسلی را به نمایش درمی‌آورد.

نظر شما در مورد تصمیم سامسونگ مبنی بر توقف تولید سری نوت چیست؟  23 مهر 1395
120 نظر
3.85
  34 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری