تست همراه اول

سرویس خبر
25 شهریور 1395 ساعت 21:58
62 نظر

 

گلکسی S8 احتمالا زودتر از موعد معرفی می‌شود

این روزها اخبار انفجار نوت 7 تیتر اکثر خبرگزاری‌ها را اشغال کرده و چهره‌ای منفی از محصولات سامسونگ ساخته است. تحلیلگران به دنبال راه چاره‌ای برای خروج غول کره‌ای از این مخمصه هستند که یکی از آن‌ها معرفی زودهنگام گلکسی اس 8 است.

طی روزهای گذشته انفجار نوت 7 مثل بمب صدا کرد (!) و همه را از نقص عملکرد باتری‌اش مطلع نمود. شاید جالب باشد بدانید که پس‌گرفتن گوشی‌ها از مشتریان، تعویض باتری و تحویل مجدد به صاحب گوشی هزینه‌ای 1.5 میلیارد دلاری روی دست سامسونگ گذاشته است که برای جبران این ضرر باید چاره‌ای اندیشید. تحلیلگران مرکز سرمایه‌گذاری KB معتقدند گلکسی اس8، پرچمدار سری اس سامسونگ، زودتر از آنچه انتظار می‌رفت معرفی می‌شود تا مقداری از خسارات واردشده را جبران کند.

همان‌طور که می‌دانید، پرچمداران سری اس سامسونگ همیشه در پایان سه ماهه اول سال میلادی معرفی می‌شوند. آنالیزور Kim Sang Pyo معتقد است وقفه چند ماهه میان معرفی نوت7 و اس8 ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری به سرمایه سامسونگ وارد کند و برای افزایش مجدد سهام باید یک پرچمدار جدید هرچه زودتر معرفی شود. یکی از مزیت‌های معرفی زودهنگام اس8 این است که تیتر خبرگزاری‌ها به سمت افشاگری پیرامون این گوشی می‌رود و اخبار انفجار نوت7 را به حاشیه می‌برد. البته برخی تحلیلگران نیز با این موضوع مخالف‌اند. این دسته معتقدند معرفی عجولانه اس8 ممکن است این دید منفی را در مردم ایجاد کند که سامسونگ وقت کافی برای ساخت این گوشی نگذاشته و احتمال وقوع مجدد نقص عملکرد دستگاه بالا می‌رود.

معرفی پرچمدار جدید شاید برای سامسونگ هم مقرون به صرفه‌تر باشد. عده‌ای معتقدند اگر سامسونگ سرمایه و منابع خود را روی پرچمداری جدید متمرکز کند نتیجه بهتری از صرف هزینه‌های نجومی برای مثبت‌سازی چهره گلکسی نوت7 می‌گیرد. ظاهرا سامسونگ هم با این نظر موافق‌تر است، زیرا برخی منابع خبر داده‌اند که تولید نمایشگر‌های اج با کناره‌های خمیده افزایش یافته و نشان می‌دهد که نمایشگرهای معمولی میان پرچمداران این کمپانی منقرض می‌شوند. با این تفاسیر احتمالا گلکسی اس8 با نمایشگر اج معرفی می‌شود و دیگر پرچمداری با نمایشگر معمولی از سامسونگ نخواهیم دید.

نظر شما درباره گلکسی اس8 چیست؟ آیا تبلیغات منفی علیه نوت7 روی اس8 هم سایه می‌اندازد؟ به نظر شما سامسونگ باید قید نوت7 را بزند و منابعش را روی تیم توسعه اس8 متمرکز کند؟  25 شهریور 1395
62 نظر
4.20
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری