سرویس خبر
24 شهریور 1395 ساعت 10:00
14 نظر

 

ظرفیت باتری iPhone 7 و iPhone 7 Plus مشخص شد

اگرچه اپل در کنفرانسش چیزی از ظرفیت باتری آیفون‌های جدید نگفت، اکنون مشخص شده آیفون 7 باتری 1960 میلی‌آمپرساعتی و آیفون 7 پلاس باتری 2900 میلی‌آمپرساعتی دارد.

هفته گذشته اپل در کنفرانس خود از آیفون‌های جدیدش، آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، رونمایی کرد؛ آیفون‌هایی که اگرچه بسیاری ویژگی‌های جدید آنها گفته شد، خبری از مشخصات دقیق آنها نشد. می‌دانیم آیفون‌های جدید تراشه A10 Fusion را روی خود دارند، اما اپل صحبتی در مورد رم به کار رفته در این تراشه نکرده است. چندی پیش رم به کار رفته در آیفون‌ها مشخص شد، ولی هنوز هم ناگفته‌های زیاد دیگری باقی مانده که ما سعی می‌کنیم از آنها باخبر شویم.

اپل مدعی شده بود که باتری آیفون‌های جدید مدت زمان بیشتری دوام می‌آورند. این شرکت همچنین گفته که تراشه جدید کارایی بهتری دارد و در کنار بهینه‌سازی نرم‌افزاری، مصرف بهینه‌تری دارد. با این حال تفاوت زیادی در ظرفیت باتری‌های آیفون 7 و 7 پلاس ایجاد نشده است. باتری آیفون 7 اکنون 1960 میلی‌آمپری و باتری آیفون 7 پلاس 2900 میلی‌آمپری شده است که با باتری 1750 میلی‌آمپری آیفون 6اس و باتری 2750 میلی‌آمپری6اس پلاس تفاوت زیادی ندارد.

البته اپل بیش از هر چیز از همخوانی نرم‌افزار و سخت‌افزارش سود می‌برد؛ چیزی که باعث شده باتری کوچک‌تر گوشی‌هایش در مقابل سایر رقبا حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

اما نکته جالب این است که پرچمداران سال گذشته آیفون باتری کوچک‌تری نسبت به نسل قبلی خود داشتند و اکنون هم ظرفیت باتری آیفون 7 پلاس نسبت به آیفون 6 پلاس کمتر است. می‌دانید که آیفون 6 پلاس، پرچمدار دو سال پیش اپل، ظرفیتی برابر با 2910 میلی‌آمپر داشت.

انتظار می‌رود آیفون‌های جدید اپل دوام باتری بهتری داشته باشند. به هر حال باید صبر کنیم تا این گوشی‌ها روانه بازار شوند و ما آزمایش‌های خود را روی آنها انجام دهیم.

     24 شهریور 1395
14 نظر
4.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری