سرویس خبر
23 شهریور 1395 ساعت 14:41
9 نظر

ترفند

چگونه آیفون 7 را به حالت DFU ببریم؟

با توجه به لمسی شدن دکمه هوم آیفون 7، بردن این گوشی به حالت دی‌ اف یو با روش‌های قبلی امکان‌پذیر نیست. در ادامه همراه ما باشید تا روش جدید آن را به شما آموزش دهیم.

چند روز پیش اپل از جدیدترین پرچمداران خود، آیفون ۷ و ۷ پلاس، رونمایی کرد. آیفون ۷ امکانات و قابلیت‌های جالبی به همراه دارد. یکی از تغییراتی که نسبت به نسل قبلی خود دارد حذف دکمه فیزیکی Home و تبدیل شدن آن به دکمه حساس به فشار 3D Touch است که به لطف نسل جدید موتور لرزشی Taptic Engine این گوشی، که در نزدیکی دکمه هوم قرار گرفته است، حس دکمه فیزیکی به کاربر القا می‌کند؛ چیزی که پیش از این در ترک‌پد‌های مک‌بوک‌ها نیز دیده بودیم.

با توجه به این، عملکرد دکمه هوم در آیفون ۷ نر‌م‌افزاری شده و ممکن است در همه مواقع مانند هنگ‌ کردن یا حالت ریکاوری همانند دکمه فیزیکی پاسخگو نباشد. بنابراین دیگر بردن آیفونتان به حالت دی‌اف‌یو و یا ریست کردن ناگهانی (Force Restart) به وسیله این دکمه امکان‌پذیر نیست و باید از روشی متفاوتی استفاده کرد؛ هرچند خیلی سخت نیست و تنها کاری که باید انجام دهید این است که از دکمه کم‌کردن صدا (Volume Down) به جای دکمه هوم استفاده کنید.

برای بردن آیفون ۷ و ۷ پلاس به DFU Mode مراحل زیر را دنبال کنید:

  • آیفونتان را به وسیله کابل به کامپیوتر وصل کنید. پس از این که اتصال برقرار شد، گوشی را خاموش کنید.
  • دکمه پاور را ۳ ثانیه نگه دارید و رها کنید و پس از آن مجددا دکمه پاور و دکمه کم کردن صدا را همزمان به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.
  • دکمه پاور را رها کنید، اما همچنان انگشتتان را روی دکمه Volume Down نگه دارید.
  • در این حالت صفحه نمایش آیفونتان خاموش می‌شود، اما آی‌تیونز شناسایی‌اش می‌کند و می‌توانید ری‌استور کنید.

   23 شهریور 1395
9 نظر
4.27
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری