جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
22 شهریور 1395 ساعت 17:56
18 نظر

 

اولین عکس‌های واقعی با دوربین iPhone 7 Plus را ببینید

در فاصله چند روز مانده به عرضه رسمی آیفون‌های جدید نمونه عکس‌های گرفته شده با آیفون 7 پلاس از یک مسابقات ورزشی راگبی و تنیس منتشر شده است. این عکس‌ها به خوبی کیفیت دوربین دوگانه آیفون 7 پلاس را به تصویر می‌کشد.

شاید بتوان گفت مهم‌ترین برتری آیفون ۷ پلاس نسبت به آیفون ۷، دوربین دوم آن باشد که مجهز به یک لنز تله‌فوتو ۵۶ میلیمتری است که به کاربر اجازه می‌دهد تا دو برابر زوم اپتیکال بدون افت کیفیت داشته باشد. ولی متاسفانه از آنجایی که هنوز این آیفون‌ها عرضه نشده‌اند و برای بررسی هم به دست ما نرسیده، نمی‌توانیم در مورد کیفیت دوربین آیفون ۷ پلاس و به طور کلی آیفون ۷ با قطعیت صحبت کنیم. تا پیش از این عکس‌هایی که اپل در وبسایت خود منتشر کرده بود، تنها نمونه عکس‌هایی بود که از آیفون ۷ دیده بودیم.

اما روز گذشته وبسایت Sports Illustrated عکس‌هایی منتشر کرد که با آیفون ۷ پلاس گرفته شده‌اند. از آنجایی که توسط عکاس آنها اعلام نشده، ما هم نمی‌دانیم دقیقا کدام عکس‌ها با لنز تله فوتو و کدام یکی با لنز‌ واید آیفون ۷ پلاس شکار شده‌اند. در مجموع باید بگوییم عکس‌ها از نظر کیفیت بسیار خوب هستند. گرچه در برخی عکس‌ها، شارپنس زیادی شاهد هستیم اما در مجموع باید بگوییم عکس‌ها قابل قبول هستند. از نظر میزان رنگ نیز عکس‌ها طبیعی و خوش رنگ و لعاب به نظر می‌رسند. این نکته را هم در نظر بگیرید که تمام این عکس‌ها در نور روز عکاسی شده‌اند و بدون شک هیچ شرایط نوری بهتر از نور طبیعی روز نیست.

همچنین متاسفانه شاهد ویژگی Portrait دوربین آیفون ۷ پلاس در این عکس‌ها نیستیم. اگر مراسم را دنبال کرده باشید، اپل برای آیفون ۷ پلاس یک حالت عکاسی اختصاصی به نام Portrait ساخته است. در این حالت کاربر قادر خواهدبود عکس‌هایی شکار کند که پس زمینه سوژه در این عکس‌ها تار می‌شوند و به همینطور شاهد بوکه‌هایی زیبا در حد دوربین‌های حرفه‌ای خواهیم بود. این ویژگی قرار است در اواخر سال میلادی جاری به صورت یک بروزرسانی نرم‌افزاری، برای آیفون ۷ پلاس عرضه شود و احتمالا به دلیل آماده نبودن آن، در عکس‌های زیر شاهد استفاده از این ویژگی نیستیم. در ادامه دعوت می‌کنیم عکس‌های گرفته شده با آیفون ۷ پلاس را مشاهده کنید.

البته Sports Illustrated تنها سایتی نبود که آیفون ۷ پلاس را در اختیار داشت. دو ساعت پیش تیم کوک در توییتر خود، لینک وبسایت ESPN را منتشر کرد که آنها نیز آیفون ۷ پلاس را در اختیار داشته و عکس‌هایی از تنیس US Open منتشر کرده‌اند. در عکس‌های ESPN کمتر شاهد شارپنس بیش از حد و همینطور رنگ‌های اشباع شده هستیم و در مجموع عکس‌ها کیفیت بهتری دارند. در ادامه این عکس‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.  22 شهریور 1395
18 نظر
3.94
  17 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری