جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
12 شهریور 1395 ساعت 20:31
5 نظر

 

سونی Xperia Ear را معرفی کرد؛ Her به واقعیت می‌پیوندد

سونی از وسیله‌ای رونمایی کرد که به شیوه‌ای جالب با دستیار صوتی مخصوصش ارتباط برقرار می‌کند. این وسیله Xperia Ear نام دارد و برای ارتباط به کمک آن با گوشی نیازی به خارج کردن گوشی از جیبتان ندارید.


 

در نمایشگاه MWC امسال سونی از یک طرح مفهومی برای دستیار صوتی خود رونمایی کرد که شباهت بسیار به همان چیزی داشت که در فیلم Her دیده بودیم؛ طرحی که سونی در نمایشگاه IFA 2016 آن را کامل‌تر معرفی کرده است.

دستگاهی که سونی در کنفرانس جهانی موبایل تیزر آن را پخش کرد در واقع وسیله‌ای برای برقراری ارتباط با دستیار شخصی صوتی سونی بوده است. این وسیله، که Xperia Ear نامیده می‌شود، به کمک اپلیکیشن مخصوصی که روی گوشی نصب می‌شود با کاربر تعامل می‌کند. اتصال بین گوشی و این دستگاه از طریق بلوتوث است و چیزی بیش از تماس‌های صوتی را از گوشی به گوش شما منتقل می‌کند. پیام‌ها، نوتیفیکیشن‌ها، راهنمایی مسیر، موسیقی، وقایع تقویم و شرایط هوایی تنها تعدادی از مواردی است که مستقیما از طریق Xperia Ear به گوش مخاطب منتقل می‌شود.


 

علاوه بر این، گجت جدید سونی میکروفونی نیز دارد که از طریق آن دستورات کاربر را دریافت و به اپلیکیشن مربوطه منتقل می‌کند. برای مثال، می‌توان از طریق آن سوالی پرسید یا دستوری به دستگاه داد؛ شبیه آنچه در کار با Google Now دیده‌ایم. به این ترتیب بدون خارج کردن گوشی از جیبتان می‌توانید با آن تعامل کنید.

سونی اعلام کرده است که از نوامبر امسال (آبان) فروش این دستگاه در برخی بازارها آغاز می‌شود. این شرکت توضیحی نداده است که در چه کشورهایی می‌توان این دستگاه هیجان‌انگیز را تهیه کرد یا قیمت آن چقدر است؛ بنابراین تا زمان عرضه و انتشار اطلاعات بیشتر در مورد آن باید منتظر ماند.

   12 شهریور 1395
5 نظر
4.64
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری