تست همراه اول

سرویس خبر
12 شهریور 1395 ساعت 17:47
113 نظر

رسوایی برای سامسونگ؟

سامسونگ برای تعمیر گلکسی نوت 7 فراخوان جهانی ارسال کرد

سال گذشته گیر کردن قلم، امسال منفجر شدن باتری؛ گویا مشکلات مختلف هرساله گریبانگیر سری نوت سامسونگ می‌شود. اما امسال ماجرای آتش گرفتن باتری گلکسی نوت ۷ تا آنجا پیش رفته که سامسونگ برای تعمیر گوشی‌های مشکل‌دار قصد ارسال فراخوان دارد. در ادامه با جی‌اس‌ام همراه باشید تا نگاهی به این موضوع بیندازیم.

سامسونگ به شکل بی‌سابقه‌ای، درست چند هفته پس از عرضه موفق گلکسی نوت۷، برای تعمیر این گوشی فراخوان ارسال کرد. فروش جهانی این گوشی از طرف سامسونگ فعلا متوقف شده و طی چند روز آینده باید منتظر باشیم تا این غول کره‌ای در رابطه با این فراخوان و کسانی که مشمولش می‌شوند بیانیه‌ای منتشر کند. مشکل از آنجا شروع شد که گزارش‌هایی از منفجر شدن باتری جدیدترین پرچمدار این شرکت یعنی گلکسی نوت۷ منتشر شد. منفجر شدن باتری این گوشی عموما در زمان شارژ شدن دستگاه رخ داده است. آن طور که سامسونگ اعلام کرده، تا کنون ۳۵ گوشی نوت۷ که به این مشکل دچارند پیدا شده‌اند و به طور کلی به ازای هر یک میلیون گلکسی نوت۷ فروخته‌شده ۲۴ گوشی این مشکل را دارند.

روز گذشته خبرگزاری کره‌ای Yonhap از آماده شدن سامسونگ برای اجرای برنامه فراخوان خبر داد. یک منبع آگاه نیز به Wall Street Journal خبر داد که فروش گلکسی نوت۷ در کشور کره جنوبی متوقف شده تا سامسونگ بتواند هرچه سریع‌تر تدبیری برای اجرای فراخوان عمومی بیندیشد. همچنین Yonhap گزارش داد که سامسونگ در حال مذاکره با اپراتورهای موبایلی آمریکای شمالی نظیر Verizon است تا بتواند برنامه فراخوان را در این کشور هم با هماهنگی بالا انجام دهد.

آنطور که خود سامسونگ خبر داده، اکثر گلکسی نوت۷های فروخته‌شده به این مشکل دچار نیستند و تنها حدود ۰.۱ درصد آنها مشکل دارند. راه حلی که برای این مشکل وجود دارد نیز بسیار ساده است: تنها کافی است گوشی‌های مشکل‌دار شناسایی شوند و برای تعویض باتری به سامسونگ مراجعه کنند.

درمجموع باید بگوییم سامسونگ در حال آماده‌سازی گزارشش برای سه ماهه سوم سال مالی بود و انتظار می‌رفت بعد از مدتها دوباره سود خوبی از بازار گوشی به جیب بزند، مخصوصا زمانی که مشخص شد در سه ماهه دوم سال مالی جاری، گلکسی اس۷ توانسته سود خوبی برای این غول کره‌ای به ارمغان بیاورد. باید صبر کنیم و ببینیم آیا وجود مشکل منفجر شدن باتری در گلکسی نوت۷ می‌تواند روند صعودی درآمدهای سامسونگ را متوقف کند یا سامسونگ به‌موقع خودش را از مهلکه نجات می‌دهد. نظر شما چیست؟  12 شهریور 1395
113 نظر
4.08
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری