تست همراه اول

سرویس خبر
12 شهریور 1395 ساعت 14:31
34 نظر

 

خداحافظ «نکسوس»، سلام «پیکسل»

چندی پیش در خبرها داشتیم که گوگل با همکاری اچ‌تی‌سی در حال آماده‌سازی دو گوشی نکسوسی جدید است که از قضا نکسوس نامیده نمی‌شوند! حال امروز خبر جدیدی منتشر شده که از نام جدید این گوشی‌ها خبر می‌دهد.

درست چند روز پس از انتشار خبری در رابطه با حذف نام نکسوس از گوشی‌های بعدی گوگل، امروز خبری از Android Police منتشر شده که نام پرچمداران جدید گوگل را اعلام کرده است. به گفته «اندروید پلیس»، گوشی‌های آتی گوگل، که با همکاری اچ‌تی‌سی ساخته می‌شوند، با نام Pixel و Pixel XL عرضه خواهند شد. درواقع پیکسل برندی است که گوگل پیش از این روی سخت‌افزارهایی گذاشته که خودش تولید کرده است. برای مثال، می‌توان به «کروم بوک پیکسل» و همین طور تبلت اندرویدی «پیکسل سی» اشاره کرد. نکته قابل توجه دیگر آن است که اگرچه HTC سازنده این دو گوشی خواهد بود،‌ نامی از این شرکت روی گوشی‌ها حک نخواهد شد.

براساس شایعات، این دو گوشی از نظر مشخصات سخت‌افزاری بسیار به یکدیگر شبیهند. هردو آنها از پردازنده ۴ هسته‌ای کوالکام استفاده می‌کنند و هردو به ۴ گیگابایت حافظه رم مجهزند. همچنین دوربین هر دو گوشی ۱۲ مگاپیکسلی انتخاب شده است. تنها تفاوت در اندازه نمایشگر آنها و همین طور حجم باتری‌شان است. گوشی بزرگ‌تر، که احتمالا با نام تجاری Pixel XL عرضه می‌شود، با کد Marlin معرفی می‌شود و صفحه نمایش ۵.۵ اینچی دارد. گوشی کوچک‌تر نیز، که به نمایشگر ۵ اینچی مجهز شده، با نام تجاری Pixel و با کد Sailfish عرضه می‌شود.

فرقی ندارد اگر هر دو این گوشی‌ها با نام تجاری «پیکسل» عرضه شوند یا نشوند؛ زیرا دیگر بر همگان آشکار شده که گوگل قصد دارد با این برند در زمینه سخت‌افزار هم نام خود را هم‌رده بزرگان قرار دهد. اخیرا «ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هنوز ویژگی‌های زیادی باقی مانده که گوگل قصد دارد در گوشی‌های نکسوس عرضه کند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم این بار گوگل چه چیزی در چنته دارد. شما درباره گوشی‌های نکسوسی یا پیکسل‌های آینده گوگل چه فکر می‌کنید؟ آیا از هواداران این سری گوشی‌ها هستید یا ترجیح می‌دهید سراغ گوشی‌های اندرویدی دیگر بروید؟  12 شهریور 1395
34 نظر
4.36
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری