تست همراه اول

سرویس خبر
11 شهریور 1395 ساعت 16:39
10 نظر

 

ساعت جدید سونی، متفاوت و عجیب و غریب!

ساعت جدید سونی اندکی با چیزی که از دیگر کمپانی‌ها دیده‌اید متفاوت است. این ساعت تمرکزش را روی جلوه ظاهری و امکانات بصری گذاشته است و ویژگی خاص دیگری در مقایسه با ساعت‌های هوشمند اندرویدی ندارد.

کمپانی سونی در کنار محصولات معروفش یک ساعت عجیب و غریب به نام FES دارد که احتمالا کمتر در میان کاربران ایرانی شناخته شده است. این پروژه اولین‌بار با نام First Flight در یک وب‌سایت اینترنتی شکل گرفت و بودجه خود را نیز از کمک‌های مردمی تامین می‌کند. یکی از تفاوت‌های اصلی این ساعت با ساعت‌های هوشمند معمولی این است که هدف FES نظارت‌کردن بر فعالیت بدنی یا زمان خواب شما نیست بلکه صرفا انتخابی برای شیک‌پوشان است! یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن امکانات وسیع شخصی‌سازی و مطابقت با پوشش و لباس‌های روزانه کاربر است.

شاید جالب باشد بدانید که بند ساعت نیز مانند نمایشگر به تصاویر پس‌زمینه‌ای مجهز شده است که تا پیش از این همه سیاه و سفید بودند. به لطف نمایشگر کم‌مصرف و امکانات محدود با قراردادن یک باتری ساعت معمولی، این گجت می‌توانست تا دو سال بدون نیاز به تعویض باتری فعالیت خود را ادامه دهد.

ساعت جدید سونی که با نام FES Watch U معرفی شده است رنگ‌های بیشتری را در مقایسه با نسخه‌های قدیمی سیاه و سفید نمایش می‌دهد اما همچنان تم خاکستری رنگ تصاویر پس‌زمینه حفظ شده است. با توجه به پیشرفته‌شدن نمایشگر دیگر نمی‌توان تا دو سال بدون تعویض باتری از ساعت استفاده کرد؛ به لطف باتری‌های قابل شارژ پس از خرید U می‌توانید سه هفته مداوم بدون نیاز به شارژ مجدد از آن استفاده کنید که مدت زمان شارژ دستگاه نیز حدودا دو ساعت و نیم است.

اولین ساعت FES قیمتی 250 دلاری داشت اما نسخه جدید آن با قیمت 440 دلار روانه بازار می‌شود. متاسفانه به دلیل اختلاف قیمت دلار و ریال خرید چنین ساعتی با این قیمت در ایران کاری کاملا نامعقول به نظر می‌رسد زیرا با این هزینه می‌توان یک آیفون اس‌ای تهیه کرد! به هر حال اگر قصد ندارید این گجت جالب را در سبد خرید خود قرار دهید، می‌توانید به وب‌سایت رسمی آن سر بزنید و حداقل به سازندگان برای ادامه پروژه کمک مالی کنید!  11 شهریور 1395
10 نظر
4.06
  16 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری