تست همراه اول

سرویس خبر
1 شهریور 1395 ساعت 18:52
14 نظر

 

طرح فروش پرچم‌داران تعمیرشده سامسونگ به زودی اجرا می‌شود

سامسونگ قصد دارد به زودی طرحی اجرا کند که طی آن کالاهای مرجوعی به کارخانه پس از تعمیر و تست، با قیمت پایین‌تر دوباره به بازار عرضه شوند.

به گزارش رویترز، سامسونگ اوایل سال آینده برنامه فروش کالاهای بازسازی‌شده خود (Refurbished) را آغاز می‌کند. این طرح برای گوشی‌های سری گلکسی نوت و گلکسی اس اجرا خواهد شد و، با توجه به قیمت پایین‌تر کالاهای بازسازی‌شده، برای کاربرانی مناسب است که از عهده پرداخت هزینه‌ گوشی‌های کاملا نو برنمی‌آیند.

سامسونگ برای گوشی‌های پرچم‌دار خود در کشورهایی مانند امریکا و کره‌جنوبی برنامه یک‌ساله تعویض و ارتقای گوشی را اجرا می‌کند. بدین ترتیب افرادی که علاقه‌ دارند همواره جدیدترین مدل گوشی‌های سامسونگ را داشته باشند، با تحویل گوشی خود و پرداخت اندکی هزینه صاحب مدل جدید گوشی می‌شوند. کالاهایی که در طرح فروش کالاهای مرجوعی قرار است به فروش برسد از این بخش تامین می‌شود. البته هنوز معلوم نیست که قیمت کالاهای این طرح چقدر از کالاهای آک‌بند ارزان‌تر خواهد بود یا اینکه این طرح در چه مناطقی به اجرا درمی‌آید.

طرح فروش کالاهای مرجوعی می‌تواند برای سامسونگ سود بسیاری به همراه داشته باشد، زیرا هر گوشی دو بار فروخته می‌شود: یک بار به عنوان کالای نو و بار دیگر به عنوان کالای مرجوعی و در این بین تنها هزینه اندکی برای تعمیر و بازسازی دستگاه صرف می‌شود.

تغییر رویه سامسونگ در تولید و فروش محصولاتش با معرفی و فروش گلکسی اس6 و گلکسی اس6 اج آغاز شد. مطمئنا دستگاه‌های جدید سخت‌افزار قدرتمندتری دارند و کار کردن با اندروید را لذت‌بخش‌تر می‌کنند، اما همه از پس پرداخت هزینه آن‌ها برنمی‌آیند. برای مثال، گلکسی نوت7، جدیدترین فبلت سامسونگ، با قیمت پایه 850 دلار عرضه می‌شود.

سامسونگ پیش از این بازار گوشی‌های ارزان‌قیمت را در دست گرفته است و در بازار میان‌رده‌ها رقابت سختی با شرکت‌هایی مانند هوآوی، شیائومی و وان‌پلاس دارد. خبر فروش کالاهایی مرجوعی ممکن است در ابتدا به ضرر فروش محصولات میان‌رده این شرکت به نظر برسد، اما در مجموع قدرت این شرکت را در بازارهای میانی بیشتر خواهد کرد. همچنین این طرح گزینه‌ دیگری پیش روی خریداران هنگام انتخاب دستگاه جدید قرار می‌دهد. این طرح بازی برد-برد برای سامسونگ است، اما مطمئنا شرکت‌های رقیب از اجرای آن خوشحال نخواهند شد.  1 شهریور 1395
14 نظر
5.00
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری