تست همراه اول

سرویس خبر
31 مرداد 1395 ساعت 12:43
6 نظر

2017 Lamborghini Centenario Roadster

2.2 میلیون دلار: لامبورگینی سنتناریو رودستر

با معرفی نسخه رودستر Lamborghini Centenario یکی از خاص‌ترین، قوی‌ترین و زیباترین لامبورگینی‌های روباز تاریخ آماده حمله به جاده‌ها شد.

به مناسبت صدمین سال تولد فروچیو لامبورگینی، موسس شرکت و مخترع بزرگ ایتالیایی، لامبورگینی محصول تازه‌ای ساخت که سنتناریو نام داشت. Centenario، که معادل واژه Centenary در لاتین است، حدود 5 ماه پیش و در نمایشگاه خودرو ژنو برای نخستین‌بار رونمایی شد. اما لامبویی که در ژنو دیده شد نسخه کوپه سنتناریو بود و حالا هم نوبت نمایش نسخه روباز آن است: سنتناریو رودستر.

طبق برنامه‌ریزی قبلی لامبورگینی، از سنتناریو بیش از 40 دستگاه تولید نمی‌شود که 20 دستگاه آن از مدل رودستر و مابقی نیز از مدل کوپه است. تمام این مدل‌ها، که حتی قبل از رونمایی رسمی‌شان پیش‌فروش شدند، حدود 2.2 تا 2.3 میلیون دلار قیمت پایه‌ای دارند.

طراحان لامبورگینی برای سنتناریو تلاش نکرده‌اند تا محصولی کاملا جدید خلق کنند، بلکه هدفشان ساخت نسخه ارتقایافته، قوی‌تر و خشن‌تر از اونتادور بوده است. انجین 6.5 لیتری V12 سنتناریو همان انجین اونتادور است، با این تفاوت که در اونتادور 690 اسب‌بخار تولید می‌کرد ولی در سنتناریو 760 اسب‌بخار قدرت دارد. شتاب صفرتاصد سنتاریو نیز به کمتر از 3 ثانیه می‌رسد. حداکثر سرعت رسمی آن اعلام نشده است، اما احتمالا همچون اونتادور سوپرولوچه رودستر، که قدرتش به 740 اسب‌بخار می‌رسد، سرعتی حدود 350 کیلومتر برساعت خواهد داشت.

در کانال‌های اینستاگرام و تلگرام ما، خبرهایی هست که شما از آن بی‌خبرید!  31 مرداد 1395
6 نظر
4.33
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری