تست همراه اول

سرویس خبر
23 مرداد 1395 ساعت 17:53
28 نظر

 

انهدام 13 خودروی لوکس قاچاق

خبر عجیبی به گوش می‌رسد؛ قرار است آخر همین هفته 13 خودروی لوکسی که قاچاقی به ایران آمده بودند همگی نابود شوند.

آقای اجتهادی، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، این خبر را تائید کرده و گفته است که این امحا برای نخستین‌بار در کشور انجام می‌شود. اصل ماجرا مربوط به پرونده قاچاقی است که سال گذشته تشکیل شد و حدود یکماه پیش نیز به نتیجه رسید؛ زمانیکه محموله‌ای شامل 13 خودروی لوکس کشف شد. این محموله که شامل خودروهای بنز، ب‌ام‌و، پورشه و رنجروور بود ابتدا از طریق اسکله شهید رجایی وارد کشور شده بود.

سپس واردکننده در اظهارنامه آن، محموله را کالای ترانزیتی به مقصد ارمنستان عنوان می‌کند اما این محموله هیچگاه به ارمنستان نرفت و در نهایت به مقصد امارات، اسکله را ترک کرد. در همین حین واردکننده با پرداخت رشوه، اطلاعات سامانه راهور را دستکاری می‌کند و بعد از موفق‌شدن در پلاک‌کردن خودروها، آن‌ها را دوباره به ایران برمی‌گرداند و حتی برخی از آن‌ها را هم می‌فروشد.

اما فرد واردکننده، ماه گذشته راهی زندان و به پرداخت جریمه 14 میلیارد تومانی محکوم شد. آقای اجتهادی همچنین گفته است که ازبین بردن این 13 خودروی لوکس با هماهنگی  سازمان اموال تملیکی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه انجام می‌شود. آقای اجتهادی همچنین در مورد اینکه چرا چنین تصمیمی گرفته شده است می‌گوید: به دلیل اینکه امکان عرضه این خودروها در کشور طبق مقرات فعلی وجود ندارد و همچنین صادرات آن‌ها نیز مقدور نیست لذا این 13 خودروی لوکس در هفته جاری و در استان فارس (که پرونده این خودروها در آنجا بررسی شده است) از بین می‌روند.

اما نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟ آیا واقعا راه‌حلی به غیر از نابودی این خودروها وجود ندارد؟ یعنی اگر به جای 13 خودرو، 50 خودرو کشف می‌شد بازهم همگی را ازبین می‌بردند؟!

با کالایاب خودرو در «کانال کالایاب خودرو تلگرام» و «اینستاگرام کالایاب خودرو» همراه شوید  23 مرداد 1395
28 نظر
3.19
  16 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری