تست همراه اول

سرویس خبر
6 مرداد 1395 ساعت 16:18
28 نظر

 

درایو SSD جدید سامسونگ به اندازه یک خودرو قیمت دارد!

اگر ۱۰ هزار دلار پول داشتید ترجیح می‌دادید یک خودرو سواری تهیه کنید یا یک اس اس دی درایو؟ اگر هنوز تصمیم‌تان را برای خرج کردن این ۱۰ هزار دلار نگرفته‌اید با ادامه مطلب همراه شوید شاید شما هم مشتری اس اس دی جدید سامسونگ شوید.

احتمالا به‌یاد دارید که سامسونگ سال گذشته از یک درایو SSD ۱۵ ترابایتی رونمایی کرد. حالا امکان خرید این SSD فراهم شده اما برای خرید آن احتمالا کمی به زحمت می‌افتید. قیمت این SSD تقریبا با یک خودروی ارزان قیمت برابری می‌کند. برای خرید آن باید ۹۶۹۰ دلار یا ۷۶۰۰ یورو پرداخت کنید؛ به عبارتی ۶۳۰ دلار برای هر ترابایت.

SSD ۱۵ ترابایتی سامسونگ نه‌تنها از حجیم‌ترین هارد درایو دنیا ظرفیت بیشتری دارد بلکه اندازه آن نیز کوچکتر است. حجیم‌ترین هارد درایو دنیا را شرکت سیگیت ساخته که در دسته هاردهای ۳.۵ اینچی قرار می‌گیرد. اما اس‌اس‌دی جدید سامسونگ علاوه بر ظرفیت ۱.۵ برابری، یک درایو ۲.۵ اینچی به‌شمار می‌رود. این بدان معناست که سامسونگ می‌تواند به‌راحتی یک اس‌اس‌دی درایو ۳۰ ترابایتی را در اندازه ۳.۵ اینچی تولید کند.

در ساخت این اس‌اس‌دی از ۵۱۲ تراشه V-NAND ۲۵۶ گیگابیت تشکیل شده است. این تراشه‌های ۲۵۶ گیگابیتی در ۱۶ لایه روی هم قرار گرفته‌اند و تشکیل بسته‌های واحد ۵۱۲ گیگابایتی را داده‌اند. در نهایت ۳۲ واحد از این بسته‌های ۵۱۲ گیگابایتی کنار هم قرار گرفته‌اند تا اس‌اس‌دی درایو ۱۵ ترابایتی سامسونگ شکل گرفته است.

جالب است بدانید سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات از این درایو تا ۱۲۰۰ مگابایت در ثانیه می‌رسد. نظر شما در مورد اس‌اس‌دی ۱۵ ترابایتی سامسونگ چیست؟ فکر می‌کنید این محصول ارزش پرداخت ۹۶۹۰ دلار را دارد؟  6 مرداد 1395
28 نظر
4.31
  13 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری