تست همراه اول

سرویس خبر
2 مرداد 1395 ساعت 17:21
10 نظر

 

پرینت اثر انگشت مقتول برای باز کردن قفل آیفون به درخواست پلیس

پلیس ایالت میشیگان آمریکا برای حل یک معمای جنایی به سراغ استفاده از پرینترهای سه بعدی رفته است تا با پرینت اثر انگشت مقتول بتواند قفل آیفون این فرد را باز کند.

پلیس میشیگان برای حل یک معمای جنایی دست به دامن پرینتر سه‌بعدی شده است تا با پرینت کردن اثر انگشت مقتول بتواند قفل آیفون این فرد را باز کند. پلیس معتقد است راز قتل در گوشی مقتول نهفته است، بنابراین سعی می‌کند با کپی کردن اثر انگشتان فرد کشته‌شده اسکنر اثر انگشت آیفون را فریب دهد و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند.

پلیس از یک پروفسور دانشگاه ایالتی میشیگان خواسته است راهی برای انجام این کار بیابد. این پروفسور با استفاده از پرینتر سه‌بعدی مخصوص اثر انگشتان مقتول را با دقت بالایی روی لایه‌های نازکی از آلیاژ فلز چاپ کرده و آنها را روی ماکت‌های انگشتان دست قرار داده است تا اسکنر آیفون را فریب دهد.

چند ماه پیش FBI و اپل بر سر شکستن قفل آیفون یک تروریست به مشکل برخوردند و اپل حاضر به همکاری با FBI نشد. سرانجام FBI با کمک گرفتن از یک هکر توانست مقصود خود را عملی کند.

مجهز شدن گوشی‌های هوشمند به اسکنر اثر انگشت سطح امنیت کاربران را افزایش داده، اما وقوع چنین مواردی نشان می‌دهد که اطلاعات کاربران از دست همه در امان نیست و دور زدن اسکنرهای اثر انگشت همه دستگاه‌ها شدنی است.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری