تست همراه اول

سرویس خبر
21 تیر 1395 ساعت 10:38
6 نظر

Brabus Mercedes-Maybach Rocket 900

برابوس می باخ S600؛ لوکس‌سواری با 900 اسب

تیونر آلمانی Brabus بار دیگر سراغ خودرو لوکس Mercedes-Maybach رفت و این‌بار این سدان لوکس را با رنگی جدید تحویل سوپرمیلیونرها داد.

یکی از معروف‌ترین خودروسازانی که قربانی بحران مالی سال 2009 شدند برند لوکس می‌باخ است. می‌باخ، که سال 2011 تنها 44 دستگاه فروش داشت، سال 2013 بالاخره گرفتار بحران شد و درب‌های خط تولیدش را بست. دو سال بعد یعنی در 2015 دوباره نام می‌باخ زنده شد، ولی این بار نامش را مرسدس-می‌باخ گذاشتند تا مشخص شود چه کسی پشت این برند ایستاده است.

می‌باخ حالا برند لوکس دایملر محسوب می‌شود و هرچند به پای مدل‌های گران‌تر رولزرویس و بنتلی نمی‌رسد، برای ثروتمندانی که ترجیح می‌دهند راننده شخصی‌شان پشت فرمان بنشیند و خودشان در ردیف عقب نهایت لذت را ببرند، یکی از اصلی‌ترین گزینه‌هاست.

برابوس، تیونر اختصاصی مرسدس، زمستان 2015 برای نخستین‌بار سراغ مرسدس-می‌باخ رفت. این تیونر آلمانی نام پکیجش را Rocket 900 گذاشت و، همان طور که از اسمش برمی‌آید، قدرتی حدود 900 اسب بخار دارد؛ درحالی که قدرت نسخه‌های استانداردش به بیشتر از 523 اسب نمی‌رسد. لازمه رسیدن به این قدرت زیاد افزایش حجم انجین V12 آن از 6.0 به 6.3 لیتر بود، سپس پیستون‌ها فورج‌کاری شدند و در آخر میل لنگ و توربوهای دوقلو نیز تغییر کردند. 

می‌باخ S600، که تا قبل از این شتابی حدود 5 ثانیه داشت، حالا در نسخه برابوس می‌باخ می‌تواند صفرتا صد را در 3.7 ثانیه طی کند که برای جثه 2.8 تُنی آن عددی فوق‌العاده است. حداکثر سرعت آن هم به 350 کیلومتر برساعت می‌رسد که البته به صورت الکترونیکی محدودشده است. چون صحبت از محدودیت شد، پس باید بدانید که گشتاور 1500 نیوتن‌متری آن نیز محدود شده است!

برابوس می‌باخ سال گذشته بدنه‌ای به رنگ مشکی و کابینی با چرم‌هایی به رنگ مازویی (قهوه ای مایل به زرد) و سفید داشت، ولی در نسخه جدید این خودرو، بدنه سفید شده و چرم‌های کابین نیز به رنگ آبی درآمده است. غیر از این موضوع، تفاوتی میان این‌ دو برابوس وجود ندارد. مرسدس-می‌باخ S600 با پکیج کامل برابوس در آلمان 508 هزار یورو یا معادل تقریبی 560 هزار دلار قیمت دارد.

با کالایاب خودرو در «کانال کالایاب خودرو تلگرام» و «اینستاگرام کالایاب خودرو» همراه شویدنظرات کاربران

در حال بارگذاری