تست همراه اول

سرویس خبر
20 تیر 1395 ساعت 16:13
15 نظر

 

طرح ترابردپذیری شماره‌های موبایل از امروز اجرا می‌شود

اجرای ترابردپذیری شماره‌های همراه بدون شک یکی از سنگین‌ترین طرح‌های مخابراتی کشور به‌شمار می‌رود. اجرای آن مدت‌هاست به تاخیر افتاده، اما خبرهای جدید نشان از شروع آزمایشی اجرای آن از امروز دارد.

طرح ترابردپذیری شماره‌های موبایل مدت‌هاست که در انتظار اجرا شدن است. آخرین تاریخ رسمی برای اجرای آن ۲۷ اردیبهشت ماه بود که از آن تاریخ تاکنون مدت زیادی گذشته و ترابردپذیری هنوز اجرا نشده است. اگر اخبار مربوط به ترابردپذیری را از جی‌اس‌ام دنبال کرده باشید، پیش از این مزایای اجرای این طرح و همچنین جزئیات و هزینه اجرای آن را شرح داده بودیم. حالا ظاهرا روز موعود فرارسیده و ترابردپذیری شماره‌های موبایل از امروز یعنی ۲۰ تیر به‌صورت آزمایشی در کشور اجرایی می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم:

طرح کشوری ترابردپذیری شماره های تلفن همراه که با عنوان MNP در حوزه ارتباطات شناخته می شود بالاخره بعد از تاخیرهای بسیار در اجرا، که ناشی از ضعف سیستم اپراتورها و مناسب نبودن الگوریتم اجرایی این طرح ناشی بود، قرار است از امروز به صورت آزمایشی اجرا شود.

ترابردپذیری شماره های همراه به صورت آزمایشی و با تعداد مشترکان محدود آغاز می شود تا در صورت بروز مشکلاتی مانند قطع شدن سیم‌کارت قبلی و وصل نشدن سیم‌کارت جدید، اثرات نامطلوب این سرویس دامنگیر افراد کمتری باشد.

قرار است در این مرحله از اجرا (آزمایشی)، اطلاع رسانی به مشترکان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (متولی اجرای این طرح) ظرف یک هفته صورت گیرد و در این مرحله اپراتورها اجازه تبلیغات ندارند.

همانطور که گفته شد، این رویکرد به جهت جلوگیری از بالا رفتن حجم تقاضا برای ترابرد خطوط صورت می گیرد تا اگر اپراتورها به مشکلی در اجرا برخوردند، فضای ارتباطات موبایلی کشور تحت تاثیر قرار نگیرد.

بعد از گذشت این مدت زمان یک هفته ای از اطلاع رسانی رگولاتوری، اپراتورهای موبایل اجازه تبلیغات خواهند یافت و عملا وارد رقابت بر سر جذب مشترکان یکدیگر خواهند شد.

طرح ترابردپذیری شماره های همراه این امکان را به مشترکان موبایل می دهد تا در صورتی که از خدمات دهی اپراتور خود ناراضی هستند با حفظ شماره به اپراتور دیگری بروند.

این کار در راستای افزایش رقابت بر سر ارائه خدمات باکیفیت و حفظ حقوق مشترکان موبایل صورت می گیرد.

پس از گذشت مدت‌زمان اجرای آزمایشی ترابردپذیری، درصورت موفقیت‌آمیز بودن آن تبلیغات اپراتورها آغاز می‌شود و خبرهای تکمیلی در مورد نحوه ثبت درخواست مشترکان منتشر خواهد شد. نظر خود را در مورد اجرای این طرح با ما درمیان بگذارید. آیا شما تصمیمی برای تغییر اپراتور خود با حفظ شماره همراه دارید؟  20 تیر 1395
15 نظر
5.00
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری