تست همراه اول

سرویس خبر
14 تیر 1395 ساعت 13:02
3 نظر

 

این ویژگی‌های جدید به لپ‌تاپ‌های آینده اضافه می‌شوند

در سال جاری باید منتظر ارائه ویژگی‌های جدیدی باشیم که کارایی لپ‌تاپ‌ها را بیشتر می‌کنند. در ادامه با این ویژگی‌های جدید آشنا شوید.

زمانی که آیپد معرفی شد، ورود اپل به این حوزه با این ادعا بود که آیپد جایگزین لپ‌تاپ می‌شود. با معرفی آیپد پرو اپل قدمی بلند به سمت هدفش، یعنی جایگزینی تبلت با لپ‌تاپ‌، برداشت؛ اما به نظر می‌رسد که نظر کاربران با اپل متفاوت است و زمانی که پای کار کردن به میان بیاید کاربران لپ‌تاپ را ترجیح می‌دهند. مک بوک هنوز طرفدار دارد و مایکروسافت نیز با طراحی لپ‌تاپ دو در یک، که هم به‌عنوان لپ‌تاپ استفاده می‌شود و هم به‌عنوان تبلت، کاربران را به استفاده از لپ‌تاپ سوق می‌دهد. بااینکه برای بیشتر کمپانی‌های لپ‌تاپ‌ساز فروش خوبی در سال‌های اخیر ثبت نشده، لپ‌تاپ‌هایی که امسال معرفی و عرضه شدند رشد فروش را نشان می‌دهند.

گزارش‌های منتشرشده حاکی از رشد فروش لپ‌تاپ و سود حاصل از فروش آن‌ها برای کمپانی‌هایشان تا 10 درصد در سال جاری است و بر اساس پیش‌بینی‌ها این روند به‌صورت صعودی ادامه خواهد داشت.

پیش‌بینی‌ها می‌گویند که فروش لپ‌تاپ در سه‌ماهه آخر سال جاری میلادی به این دلیل افزایش پیدا می‌کند که ویژگی‌هایی وارد لپ‌تاپ‌ها می‌شوند که تاکنون به‌صورت عمومی از آن‌ها استفاده نشده است. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از چیپ NFC، سنسور اثرانگشت و شارژ وایرلس.

 


 

اگرچه برخی از لپ‌تاپ‌هایی که در بازارند به سنسور اثرانگشت و چیپ NFC مجهزند، لپ‌تاپی که در ذهن ماست، احتمالا زمانی که معرفی شود، یکی از این دو ویژگی را خواهد داشت. لپ‌تاپ مورد بحث ما مک بوک پرو 2016 است. براساس شایعاتی که تا امروز شنیده‌ایم، به سنسور اثرانگشت مجهز است و چیزی که قرار است آن را خاص‌تر کند نوار لمسی‌ای است که بالای صفحه‌کلید قرار می‌گیرد و نقش نوتیفیکیشن بار را ایفا می‌کند. اگر این لپ‌تاپ به سنسور تاچ آی دی مجهز شود، باید انتظار پشتیبانی آن از اپل پی را نیز داشته باشیم و در همین راستا انتظار مشاهده چیپ NFC را نیز داریم. در مورد پشتیبانی از شارژ وایرلس نمی‌توان نظری داد، زیرا آیفون هنوز به این ویژگی مجهز نشده و بعید به نظر می‌رسد که مک بوک زودتر از آیفون از این ویژگی پشتیبانی کند. بر اساس گزارشی از CNET، کمپانی Dell چند وقتی است که درگیر ارائه این ویژگی، شارژ وایرلس، در لپ‌تاپ‌هایش است و شاید در معرفی این ویژگی از اپل پیشی بگیرد.

از بخش‌های دیگری که کمپانی‌ها مشغول تحقیق روی آن‌ها هستند بخش USB و ارائه USB-C را می‌توان نام برد. سخن آخر این که در گزارش‌ها آمده درخواست کمپانی‌های لپ‌تاپ‌ساز در سه‌ماهه اخیر برای قطعات 10 تا 20 درصد افزایش یافته که حاکی از رونق گرفتن دوباره بازار لپ‌تاپ‌هاست.  14 تیر 1395
3 نظر
4.73
  11 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری