تست همراه اول

سرویس خبر
10 تیر 1395 ساعت 11:41
3 نظر

Anki Cozmo

تماشا کنید: کازمو؛ کوچک‌ترین ربات بامزه جهان!

Anki Cozmo نام یکی از جالب ترین، بامزه‌ترین و البته هوشمندترین ربات‌های کوچک جهان است که به تازگی وارد بازار شده. این ربات ماشینی وسیله‌ بسیار جذابی هم برای کوچک‌ترها و هم برای بزرگ‌ترهاست.

حتما WALL-E را یادتان هست؛ همان انیمیشن پرفروش پیکسار که سال 2008 با گرفتن جایزه گلدن گلوب به‌عنوان بهترین انیمیشن سال، دنیا را تکان داد. و حتما هم به خاطر دارید که بخش‌های زیادی از این انیمیشن، بدون کلام بود و تنها با صدای دیجیتالی ربات‌ها و حرکات بدنشان فیلم جلو می‌رفت.

درکنار شخصیت اصلی این انیمیشن، Wall-E ، ربات جالبی وجود داشت که نامش را M-O یا Microbe-Obliterator گذاشته بودند و وظیفه‌اش تمیزکردن ذرات خارجی از سطح سفینه بود. دیگر وارد مابقی جزئیات این فیلم نمی‌شویم! حالا که Wall-E و M-O را به یاد آوردید، وقت آن رسیده است که با نسخه شبه‌واقعی این دو ربات نیز آشنا شوید.

این ربات ماشینی ساخت کمپانی کالیفرنیایی Anki است و بعد از Anki OVERDRIVE (یک پیست مینیاتوری با خودروهایی که با اسمارت‌فون کنترل می‌شوند) دومین محصول این کمپانی است. ایده ساخت کازمو شاید ایده پشت پرده ساخت Wall-E باشد؛ یعنی رباتی با ظاهری ساده که بتواند احساساتش را نشان دهد و در برابر رفتارها و شرایط مختلف واکنش‌پذیر باشد. به همین دلیل حالا کازمو یکی از کوچک‌ترین ربات‌های بامزه و هوشمند جهان است که هرکسی با دیدنش به ذوق می‌آید.

ایجاد صداهای دیجیتالی (که بی شباهت به صداهای Wall-E نیست)، تغییر حالت چشم‌ها (که شاید به تقلید از M-O طراحی شده باشد) و داشتن بازوهای متحرک و چرخ‌های تسمه‌‌ای ازجمله عوامل مهم در ساخت کازمو بوده‌اند. همچنین در صورت مانیتوری کازمو یک دوربین تشخیص صورت با قابلیت تصویربرداری 15 فریم در ثانیه جاسازی شده است که می‌تواند چهره شما را تشخیص دهد و از دیدنتان ذوق کند! با اینکه از طریق اپلیکیشن نصب‌شده روی اسمارت‌فون می‌توان یک کاربر اصلی برای کازمو تعریف کرد، کازمو به‌صورت خودکار کسی را که بیشتر در مقابل دوربینش باشد به‌عنوان کاربر اصلی می‌شناسد.

چشم‌های کازمو واقع‌گرایانه طراحی شده و می‌تواند حالت‌های تعجب، خوشحالی و ناراحتی را نشان دهد. در جعبه بسته‌بندی کازمو 3 مکعب کوچک وجود دارد که برای بازی کردن با کازموست. البته چند بازی مختلف دیگر نیز برای کازمو برنامه‌ریزی شده است، اما در روزهای اول آن‌ها را پیدا نمی‌کنید و مجبورید وقت بیشتری با او صرف کنید تا سایر ویژگی‌ها و بازی‌هایش را کشف کنید. همچنین اگر کازمو را روشن کنید اما توجهی به آن نداشته باشید، با صورت عصبانی‌اش مواجه می شوید!

روشن شدن کازمو درست مانند از خواب بیدارشدن انسان‌هاست: چشم‌هایش را به آرامی باز می‌کند و سپس بازوهایش را (برای رفع خستگی!) بالا می‌برد. در زمان شارژشدنش نیز اگر روشن باشد، سرش را پایین می‌اندازد، صدای خروپف می‌دهد و چشم‌هایش را بازوبسته می‌کند.

کازمو هرچند کوچک است، درونش بیش از 300 قطعه مختلف وجود دارد؛ از تراشه‌های هوش مصنوعی بگیرید تا بیش از 40 چرخ دنده، ژایرو و شتاب‌سنج. آن‌طور که Anki می‌گوید، تعداد داده‌هایی که کازمو در هر ثانیه پردازش می‌کند بیشتر از پردازنده مریخ‌نورد ناساست! این ربات کوچک و دوست‌داشتنی حدود 180 دلار قیمت دارد. 

با کالایاب خودرو در «کانال کالایاب خودرو تلگرام» و «اینستاگرام کالایاب خودرو» همراه شوید  10 تیر 1395
3 نظر
3.29
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری