تست همراه اول

سرویس خبر
10 تیر 1395 ساعت 17:39
18 نظر

 

تیموتی آرکوری: آیفون 7 بیش از 80 میلیون نسخه می‌فروشد!

در حالی که اطلاعات منتشرشده از آیفون 7 بسیاری از تحلیلگران را ناامید کرده است، همچنان افرادی هستند که به معجزه بازاریابی اپل ایمان دارند. این گوشی احتمالا نسخه‌ای آپدیت‌شده از آیفون 6اس است؛ بدین معنا که در حوزه نوآوری و خلاقیت حرف زیادی برای گفتن ندارد.

به ازای هر 5 تحلیلگر آمار که فروش آیفون 7 در سال 2016 را محکوم به شکست می‌دانند، یک تحلیلگر وجود دارد که معتقد است نه تنها آیفون 7 به اندازه کافی فروش می‌رود، بلکه احتمال شکستن رکوردهای پیشین هم وجود دارد! آقای تیموتی آرکوری یکی از همان تحلیلگران آماری است که رکورد فروش 80 میلیون نسخه‌ای برای آیفون 7 تخمین زده است.


 

طبق آماری که آرکوری منتشر کرده، حدود یک‌سوم آیفون‌داران کنونی از گوشی‌های نسبتا قدیمی اپل مانند آیفون 5 یا حتی نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند. تا یک سال آینده تعداد این دسته از کاربران بیش از 43 درصد افزایش پیدا می‌کند؛ بدین معنا که 60 تا 70 میلیون از کاربران اپل همچنان گوشی‌های قدیمی این کمپانی را در دست دارند.

تیموتی آرکوری معتقد است تمرکز اپل برای فروش آیفون 7 باید بیشتر به آن دسته از کاربرانی معطوف شود که از دستگاه‌های قدیمی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه پرچمدار 2016 این کمپانی صرفا نسخه‌ای آپدیت‌شده از آیفون 6اس است و نوآوری قابل توجهی در آن مشاهده نمی‌شود، احتمالا در قانع‌کردن کاربران اندرویدی برای مهاجرت به iOS موفق نباشد. با در نظر داشتن این فرضیه، اپل باید کاربرانی را وادار به خرید آیفون 7 کند که از گوشی‌های قدیمی استفاده می‌کنند. در حالی که همچنان عده‌ای به فروش آیفون 7 (با مشخصاتی که تا کنون از آن افشا شده) معتقدند، افزودن نمایشگر OLED یا دوربین دوگانه هم ممکن است فروش گوشی را افزایش دهد.

 

نظر شما درباره پرچمدار 2016 اپل چیست؟ آیا فروش آیفون 7 و 7 پلاس با شکست مواجه می‌شود یا طرفداران اپل پشت برند محبوب خود را خالی نمی‌کنند؟  10 تیر 1395
18 نظر
3.82
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری