تست همراه اول

سرویس خبر
6 تیر 1395 ساعت 16:57
112 نظر

 

مقایسه سرعت کارت حافظه Galaxy S7 با HTC 10

در این مقایسه دوتا از بهترین پرچمداران سال، یعنی گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10، را کنار یکدیگر قرار داده‌ایم تا آنها را از نظر سرعت کارت حافظه بسنجیم و ببینیم کدام یک از نظر خواندن و نوشتن روی مموری کارت و اجرای اپلیکیشن‌ها سریع‌تر عمل می‌کند.

در کنار پردازنده و حافظه رم، چیز دیگری که در افزایش سرعت و بهتر بودن عملکرد گوشی تاثیر دارد درگاه کارت حافظه است. خیلی از کاربران سرعت SD Reader یا همان کارت‌خوان گوشی خود را نادیده می‌گیرند، درحالی که این بخش تاثیر بسیاری بر سرعت انتقال اطلاعات و اجرای اپلیکیشن‌‌ها و بازی‌ها دارد.

در این مقایسه دوتا از بهترین پرچمداران سال، که از نظر مشخصات سخت‌افزاری مشابهند، کنار هم قرار گرفته‌اند. در این آزمایش از کارت حافظه SanDisk 32GB UHS-1 استفاده شده است تا شرایط برای سنجش سرعت خواندن و نوشتن، سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها و حداکثر FPS بازی‌هایی که روی کارت حافظه ذخیره شده‌اند یکسان باشد.

تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا ببینیم در رقابت میان Galaxy S7 و HTC 10 کدام یک پیروز خواهد شد.

سرعت خواندن و نوشتن

در تست اول سرعت خواندن و نوشتن یا همان R/W دو دستگاه با هم مقایسه شده‌ است. همان طور که گفتیم، در دو گوشی مورد آزمایش از کارت حافظه SanDisk 32GB UHS-1 استفاده شده تا شرایط یکسانی فراهم شود. این آزمایش با کمک اپلیکیشن بنچمارک Androbench صورت گرفته است تا سرعت R/W برای انتقال یک و چند فایل را اندازه بگیرد. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در مجموع سرعت HTC 10 بیشتر از Galaxy S7 است.

سرعت انتقال اطلاعات به کامپیوتر

خیلی مهم است که گوشی بتواند با سرعت بیشتری فایل‌ها و اطلاعات را از کامپیوتر بگیرد یا به آن انتقال دهد. در تست دوم زمان انتقال یک فایل 1 گیگابایتی از کامپیوتر به کارت حافظه و برعکس اندازه گرفته شده که بار دیگر HTC 10 عملکرد بهتری از خود نشان داده است.

سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها

ملموس‌ترین چیزی که در کارهای روزمره نشان‌دهنده سرعت دستگاه است، سرعت و زمان باز شدن اپلیکیشن‌ها و بازی‌هاست. در تست سوم با کمک DiscoMark Benchmark سرعت متوسط باز شدن 5 اپ را اندازه گرفته‌ایم که همچون سه تست قبل HTC 10، هرچند با اختلاف اندک، پیروز میدان است.

عملکرد در بازی‌ها

در آخرین تست، از اپ GameBench استفاده کرده‌ایم تا حداکثر FPS و عملکرد در بازی‌هایی را که روی کارت حافظه نصب شده‌اند اندازه گیری کند. در تصویر مشخص است که نتایج Galaxy S7 و HTC 10 در اجرای سه بازی Dead Target ،Mini Gore 2 و Need for Speed کاملا برابر است و به جز اختلاف 1 فریم در ثانیه بازی Need for Speed، تفاوتی با یکدیگر ندارند.

نتیجه‌گیری

Galaxy S7 سامسونگ از حافظه داخلی پیشرفته UFS 2.0 استفاده می‌کند که جدیدتر و سریع‌تر از چیپ eMMC 5.1 پرچمدار اچ‌تی‌سی است؛ اما دیدیم که HTC 10 در مجموع تست‌های انجام‌شده عملکرد سریع‌تری نسبت به Galaxy S7 داشت. پس می‌توان این گونه نتیجه گرفت: برای داشتن گوشی‌ای با سرعت بالای انتقال داده‌ها به کارت حافظه، ممکن است همیشه دستگاهی که چیپ حافظه داخلی سریع‌تری دارد سرعت کارت‌خوان بیشتری نداشته باشد و داده‌های مموری کارت را سریع‌تر نخواند.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری