تست همراه اول

سرویس خبر
30 خرداد 1395 ساعت 09:04
8 نظر

 

فروش غافلگیرکننده آیفون SE، اپل را با مشکل مواجه کرد

شاید هیچ‌کس تصورش را هم نمی‌کرد که گوشی 4 اینچی اپل با استقبال کاربران مواجه شود، اما این اتفاق به طرز غافلگیرکننده‌ای رخ داده و بازار را با کمبود محصول مواجه کرده است. نسخه 16 گیگابایتی این گوشی فروش فوق‌العاده‌ای داشته و همچنان رنگ خاکستری منتخب مشتریان است.

کاربرانی که اخیرا از طریق وب‌سایت رسمی اپل برای خرید آخرین محصول این کمپانی، آیفون اس‌ای، اقدام کرده‌اند بعضا با کمبود تنوع حافظه و رنگ یا حتی تاخیرهای دوهفته‌ای مواجه شده‌اند. بسیاری از کارشناسان و حتی مدیران اپل پیش از آغاز فروش رسمی این گوشی انتظار استقبال بی‌نظیر کاربران را نداشتند. آمار و ارقام حاکی از آن است که اس‌ای 4 اینچی بیش از پیش‌بینی‌ها نظر مشتریان را به خود جلب کرده، تا جایی که خط تولید اپل را وادار به ادامه فعالیت با سرعت بالاتر از گذشته کرده است.

در حالی که شاید دیگر هیچ شرکتی گوشی‌ای با نمایشگر کوچک‌تر از 4.5 اینچ تولید نمی‌کند، اپل با تولید آیفون اس‌ای دل کاربران را به دست آورده است. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که اس‌ای بخش عمده‌ای از محبوبیت خود را مدیون پرچمدار افسانه‌ای اپل، آیفون 5اس، است. اگرچه رنگ رزگلد به لیست آپشن‌های اس‌ای افزوده شده، مشتریان همچنان رنگ خاکستری یا همان اسپیس‌گری را برای خرید انتخاب می‌کنند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، نسخه 16 گیگابایتی فروش بسیار بالایی داشته تا جایی که تنها یک فروشگاه در منهتن امریکا هم‌اکنون نسخه 16 گیگابایتی با رنگ خاکستری را موجود دارد! کاربرانی که قصد خرید این گوشی را داشته‌اند با تاخیرهای 2 هفته‌ای از سوی اپل‌استور مواجه شده‌اند که حکایت از محبوبیت بالای این رنگ با قیمت 399 دلاری آن دارد.

یکی از جاذبه‌های توریستی امریکا برای تکنولوژی‌دوستان سرزدن به فروشگاه‌های اپل است. حال تصور کنید با فرارسیدن فصل تابستان گردشگران زیادی برای خرید گوشی‌های آنلاک‌شده و خارج از قرارداد به اپل‌استورها در سراسر امریکا مراجعه می‌کنند، در حالی که هیچ‌کدام نسخه 16 گیگابایتی را آماده فروش ندارد. این موضوع می‌تواند ضربه بزرگی به فروش آیفون اس‌ای در تابستان وارد کند، به‌خصوص این‌که گوشی‌های اندرویدی در این رنج قیمت فراوان‌اند و محصولات بالارده یا حتی پرچمدار اندرویدی را می‌توان با قیمت 400 تا 500 دلار تهیه کرد.  30 خرداد 1395
8 نظر
4.06
  18 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری