تست همراه اول

سرویس خبر
27 خرداد 1395 ساعت 21:03
7 نظر

 

حافظه داخلی آیفون در iOS 10 افزایش می‌یابد

در مورد اتفاقات و تغییراتی که در اولین نسخه آزمایشی آی او اس 10 رخ داده خبرهای زیادی منتشر می‌شود. یکی از این خبرها به افزایش حافظه داخلی آیفون در آی او اس 10 نسبت به نسخه‌های قبلی آی او اس اشاره دارد.

اگرچه در آیفون‌های ۱۲۸ و ۶۴ گیگابایتی چندان اهمیتی ندارد که سیستم عامل چقدر از حافظه داخلی گوشی را اشغال می‌کند، در آیفون‌های ۱۶ گیگابایتی این مسئله ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشد. به‌تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد آیفون‌هایی که اولین نسخه آزمایشی iOS 10 را نصب کرده‌اند، ۸ درصد حافظه داخلی بیشتری نسبت به iOS 9.3.2 در اختیار دارند.

تصویر زیر از صفحه About یک آیفون ۱۲۸ گیگابایتی با آی‌اواس ۱۰ و ۹.۳.۲ گرفته شده است. همان طور که می‌بینید، در تصویر سمت چپ که با آی‌اواس ۹.۳.۲ گرفته شده فضای در اختیار کاربر ۱۱۳ گیگابایت است، اما در تصویر سمت راست که با آی‌اواس ۱۰ گرفته شده این فضا به ۱۲۱ گیگابایت افزایش یافته.

به همین ترتیب اگر این افزایش ۸ درصدی را روی آیفون ۱۶ گیگابایتی محاسبه کنیم، می‌بینیم که تقریبا ۱ گیگابایت حافظه داخلی آن افزایش می‌یابد. آیفون ۱۶ گیگابایتی با آی‌اواس ۹.۳.۲ برابر ۱۱.۹ گیگابایت حافظه دراختیار کاربر می‌گذارد که این فضا می‌تواند در آی‌اواس ۱۰ به ۱۲.۸ گیگابایت افزایش یابد.

البته آی‌اواس ۱۰ هنوز در وضعیت آزمایشی به سر می‌برد و تا زمان عرضه نسخه نهایی آن احتمال هرگونه تغییری وجود دارد. اما در هر حال اگر این افزایش ۸ درصدی حافظه در نسخه نهایی آی‌اواس ۱۰ نیز وجود داشته باشد، می‌تواند یکی از تغییرات مثبت این نسخه به شمار رود.   27 خرداد 1395
7 نظر
4.20
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری