تست همراه اول

سرویس خبر
24 خرداد 1395 ساعت 12:17
9 نظر

 

اوباما دیگر از بلک بری استفاده نمی‌کند!

باراک اوباما در یک برنامه تلویزیونی گفته است گوشی بلک بری خود را کنار گذاشته و به جای آن از گوشی هوشمند جدیدی استفاده می‌کند؛ گوشی‌ای که البته خیلی نمی‌توان به آن لقب هوشمند داد!

اولین چیزی که با شنیدن نام بلک‌بری به ذهن خطور می‌کند، امنیت بالای آن است؛ دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از دولتمردان و سیاستمداران، مثل باراک اوباما، از گوشی‌های بلک‌بری استفاده می‌کنند.

به دلیل شرایط ویژه‌ای که در کاخ سفید حاکم است، قوانین امنیتی سخت‌گیرانه‌ای وجود دارد که سبب می‌شود پروتکل‌های امنیتی و دستگاه‌های مورد استفاده در آن دیر به دیر تغییر کنند. کاخ سفید امسال پروتکل‌های امنیتی خود را به‌روز کرد که به موجب آن کارکنان این مجموعه، از جمله رئیس جمهور آمریکا، برای استفاده از دستگاه‌های جدید چراغ سبز دریافت کردند.

باراک اوباما در برنامه تلویزیونی The Tonight Show گفت که دیگر از گوشی بلک‌بری قدیمی خود استفاده نمی‌کند و آن را با یک گوشی هوشمند جایگزین کرده است؛ البته با توصیفی که از گوشی جدید خود کرد، خیلی نمی‌توان به آن لقب هوشمند داد، چون به‌دلایل امنیتی قادر نیست با آن عکس بگیرد، موزیک گوش کند، پیامک بفرستد و حتی تماس تلفنی برقرار کند!

در هر صورت تا چند ماه دیگر دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به اتمام می‌رسد و با خارج شدن از کاخ سفید می‌تواند همانند مردم عادی بدون محدودیت از جدیدترین فناوری‌های روز استفاده کند!

   24 خرداد 1395
9 نظر
4.00
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری