سرویس خبر
23 خرداد 1395 ساعت 16:40
104 نظر

 

نمایشگر کدام پرچمدار زیر نور آفتاب عملکرد بهتری دارد؟

عملکرد نمایشگر اکثر پرچمداران و حتی گوشی‌های میان‌رده بازار در فضای داخلی خوب و مطلوب است، اما اگر بخواهید از گوشی خود در خارج از خانه و در فضای باز استفاده کنید، با مشکل مواجه می‌شوید. در ادامه وضعیت نمایشگر 4 گوشی پرچمدار را با هم مقایسه کرد‌ه‌ایم تا ببینیم در عمل کدام یک زیر نور آفتاب عملکرد بهتری دارد.

نمایشگر گوشی‌های هوشمند هرچقدر هم پیشرفته و باکیفیت باشد و بتواند تصاویر را با رنگ‌های طبیعی و زنده نمایش دهد، زیر نور آفتاب رنگ می‌بازد.

هرچه صفحه نمایشگر گوشی روشنایی بیشتری داشته باشد، در فضای بیرونی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد و تصاویر واضح‌تری به نمایش می‌گذارد. در چند سال اخیر سازندگان تلفن همراه به موفقیت چشمگیری در این زمینه دست نیافته‌اند؛ هم اکنون حداکثر روشنایی نمایشگر بهترین گوشی‌های بازار حدود 450 تا 550 نیتز است که برای استفاده راحت در فضای بیرونی کافی نیست.

در تصویر زیر وضعیت نمایشگر iPhone 6s ،LG G5 ،Galaxy S7 edge و HTC 10 را، در حالتی که زیر نور مستقیم آفتاب قرار گرفته‌اند، مشاهده می‌کنید. این مقایسه می‌تواند بیانگر عملکرد واقعی نمایشگرهای بهترین پرچمداران حال حاضر بازار باشد که تا چه اندازه قادرند تصاویر را در فضای بیرونی واضح نشان دهند.

 

 

در میان این 4 پرچمدار، آیفون 6اس یک سر و گردن از بقیه بالاتر است که یکی از دلایل آن به بیشتر بودن حداکثر روشنایی نمایشگرش (554 نیتز) برمی‌گردد؛ اما پرچمدار ال‌جی، که حداکثر روشنایی آن 816 نیتز اندازه‌گیری شده است، از همه عملکرد بدتری دارد و تقریبا چیزی در نمایشگرش مشخص نیست.
تصویر کامل نمایشگر این 4 پرچمدار را در گالری زیر مشاهده کنید و بگویید که نظر شما در مورد عملکرد هریک از آنها چیست.  23 خرداد 1395
104 نظر
4.24
  25 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری