تست همراه اول

سرویس خبر
19 خرداد 1395 ساعت 19:22
16 نظر

 

اجرای اندروید مارشمالو روی آیفون 6s پلاس

تصور اجرای اندروید مارشمالو روی iPhone 6s Plus به‌تنهایی می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، اما جالب است بدانید این کار در عمل هم انجام شده. شخصی با یک روش ابداعی موفق به انجام دادن این کار شده و از دستاورد خود ویدئویی ضبط کرده که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

اجرا کردن اندروید روی سخت‌افزار آیفون شاید تاکنون آرزوی خیلی از کاربران یا حتی هکرها بوده باشد؛ کاری که تقریبا غیرممکن است و نمونه‌ای کاربردی و بی‌نقص از آن تاکنون رویت نشده است.

اما روش ابداعی Nick برای اجرای اندروید روی آیفون 6s Plus ظاهرا جواب داده است. Nick برای این کار از برد ساخت LeMaker HiKey کمک گرفته و نسخه‌ای از اندروید مارشمالو را برپایه Android Open Source Project یا AOSP روی آن اجرا کرده است. این برد بلندگو و اسپیکر ندارد، اما به پردازنده ۶۴ بیتی مجهز است و بقیه درگاه‌های ارتباطی و اجزای لازم برای اجرای اندروید روی آن موجود است.

 

 

روی آیفون نیز اپلیکیشنی نصب شده که تصویر را از برد دریافت می‌کند و روی آیفون به نمایش می‌گذارد. برای عملی شدن این کار Nick مجبور شده، با روش مهندسی معکوس، API لازم برای انتقال یکپارچه اطلاعات از روی برد به آیفون را پیاده‌سازی کند.

در نهایت با استفاده از پرینتر سه‌بعدی یک قاب طراحی کرده که برد مذکور درون آن قرار می‌گیرد. در قسمت انتهایی این قاب نیز خروجی برد با کمک کابل و درگاه لایتنینگ به آیفون متصل می‌شود.

هرچند اندروید اجراشده با این روش چندان جنبه کاربردی ندارد، بدون شک موفقیتی برای سازنده آن به شمار می‌آید. نظر شما در مورد آن چیست؟ اگر چنین محصولی در بازار برای فروش وجود داشته باشد، آیا حاضرید آن را خریداری کنید؟

در ویدئوی زیر نحوه قرارگیری آیفون در این قاب و اجرای اندروید را مشاهده می‌کنید. 

 

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری