تست همراه اول

سرویس خبر
7 خرداد 1395 ساعت 12:13
30 نظر

 

هوآوی – سامسونگ؛ نبرد جدید بر سر کپی‌رایت

هوآوی اخیرا از سامسونگ به علت نقض پتنت‌هایش به دادگاه‌های چین و آمریکا شکایت کرده است.

 

شرکت‌های چینی معمولا به نقض کپی‌رایت متهم‌اند و سایر شرکت‌ها معتقدند که بسیاری از ایده‌های آن‌ها در محصولات چینی به صورت غیرقانونی استفاده شده است. اما به نظر می‌رسد هوآوی قصد دارد قاعده بازی را عوض کند. این شرکت اخیرا طی دادخواستی از سامسونگ برای نقض پتنت‌هایش در زمینه اتصال 4G و رابط کاربری شکایت کرده است.

مدتی است که به حضور یکی از دو شرکت اپل و سامسونگ در دعواهای مربوط به نقض کپی رایت عادت کرده‌ایم و این بار نیز خلاف آن نیست. اما ماجرا زمانی جالب می‌شود که بدانیم این شکایت اولین شکایت چینی‌ها از سازنده سری گوشی‌های گلکسی برای نقض قوانین کپی‌رایت است. هوآوی با این کار به اپل و سامسونگ پیام داده است که از به دست گرفتن ابتکار عمل برای پیروزی در میدان نبرد هیچ ابایی ندارد.

هوآوی شکایت خود را هم در ایالات متحده و هم در چین در زمینه نقض پتنت‌هایش در حوزه تکنولوژی 4G و تخلفی نامشخص در بخش سیستم‌عامل و رابط کاربری ثبت کرده است. دینگ جیانکسینگ، رئیس بخش حقوق مالکیت معنوی هوآوی، در این زمینه گفته است:

امیدواریم که سامسونگ از استفاده غیرقانونی از پتنت‌های ما دست بردارد و برای استفاده آن‌ها مجوز لازم را از هوآوی تهیه کند و در کنار هوآوی برای پیشرفت صنعت موبایل گام بردارد.

این ادعا هنوز ثابت نشده، اما اگر به اثبات برسد، هوآوی از هم‌اکنون اعلام کرده که به دنبال سازش و همکاری است و اگر سامسونگ بخواهد، می‌تواند با تهیه مجوزهای لازم از این شرکت همچنان به استفاده از این پتنت‌ها ادامه دهد. شایان ذکر است که هوآوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در صنعت مخابرات است و سهم عمده‌ای از درآمد سالانه‌اش از این راه به دست می‌آید. این شرکت در این صنعت بیش از 50 هزار پتنت ثبت‌شده دارد، بنابراین دور از ذهن نیست که ادعایش در مورد تخلف سامسونگ در زمینه استفاده غیرقانونی از پتنت‌هایش در بخش تکنولوژی 4G تایید دادگاه را به دست آورد.

سامسونگ هنوز پاسخی به این ادعا نداده است.  7 خرداد 1395
30 نظر
3.40
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری