تست همراه اول

سرویس خبر
2 خرداد 1395 ساعت 14:53
12 نظر

 

فروش گوشی‌های ماژولار گوگل از پاییز

گوشی‌های ماژولار گوگل که فعلا تحت نام پروژه آرا شناخته می‌شوند قرار است از پاییز امسال برای فروش در اختیار توسعه دهندگان قرار بگیرند، اما مشتریان عادی باید تا سال آینده منتظر خرید آنها باقی بمانند.

شرکت گوگل از سال 2013 در حال کار روی گوشی‌های ماژولاری با اسم رمز Project Ara است که به کاربر امکان انتخاب و تعویض راحت سخت‌افزارهای گوشی  بر اساس نیازهایی که دارد را می‌دهد.

ابتدا قرار بود اولین نمونه از گوشی‌های پروژه آرا تا انتهای 2015 در دسترس کاربران گذاشته شود، اما این تاریخ به تعویق افتاد تا اینکه در کنفرانس Google I/O 2016 اعلام گردید توسعه دهندگان می‌توانند از پاییز اقدام به خرید سری اول این گوشی‌های ماژولار کنند در حالی که عرضه عمومی آنها به سال آینده موکول می‌شود.

 

 

در حال حاضر شرکت‌هایی مثل Panasonic ،TDK ،iHealth ،E ink ،Toshiba ،Sony و Samsung در توسعه و پیشبرد پروژه آرا با گوگل همکاری می‌کنند. گوگل گفته است گوشی‌های ماژولار این شرکت هم اکنون تمام مولفه‌های کلیدی لازم را در اختیار دارند آنطور که 30 نفر از کارمندانش در حال استفاده از گوشی‌های آرا به عنوان گوشی اصلی هستند.

اولین نمونه از گوشی‌های پروژه آرا که در اختیار توسعه دهندگان گذاشته می‌شود، نمایشگری 5.3 اینچی دارند و از سیستم عامل اندروید بهره می‌برند. در پشت این گوشی‌ها 6 ماژول، که همگی از رابط یکسانی برای اتصال استفاده می‌کنند، تعبیه شده و خارج کردن آنها کاملا توسط نرم‌افزار انجام می‌گیرد.

برای اینکه بیشتر با Project Ara و گوشی‌های ماژولار گوگل آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم ویدیوی بالا را حتما مشاهده کنید.  2 خرداد 1395
12 نظر
4.22
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری