تست همراه اول

سرویس خبر
21 اردیبهشت 1395 ساعت 11:38
11 نظر

 

محصولات اپل ساخت هند می‌شوند

در حال حاضر حضور پرقدرت در بازار هند برای اپل یک چالش جدی شده است. هند پس از چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و بازار این کشور به‌صورت بالقوه آمادگی پذیرش محصولات اپل را دارد.

در یک دهه گذشته کمتر محصولی از اپل می‌توان یافت که در چین ساخته نشده باشد، اما ظاهرا داستان تولید محصولات اپل در کشورهای دیگر نیز روزبه‌روز جدی‌تر می‌شود.

کمپانی فاکسکان چین، که تقریبا بزرگ‌ترین خط تولید محصولات اپل را در اختیار دارد، قصد دارد در هند ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند تا کارخانه‌ای جدید در این کشور تاسیس کند. فاکسکان اعلام کرده که این سرمایه را برای در اختیار گرفتن حدود نیم هکتار زمین صرف می‌کند و تاکنون دو-سه منطقه را در شهر Maharashtra برای این منظور انتخاب کرده است. فاکسکان همچنین اعلام کرده که از زمان عقد قرارداد ۱۸ ماه طول می‌کشد تا کارخانه جدید آماده و قابل بهره‌برداری شود.

اما برنامه‌های اپل برای گسترش حضور خود در هند به همین‌جا ختم نمی‌شود. اپل پیش از این پروپوزالی به دولت هند داده بود برای این که آیفون‌های Refurbished را در این کشور به‌فروش برساند که البته دولت هند با این درخواست مخالفت کرد. پس از آن اپل تصمیم گرفت فروشگاه‌های رسمی خودش را برای فروش محصولات دست اول در هند تاسیس کند.

خبر دیگری نیز از سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیون دلاری اپل برای افتتاح مرکز تحقیق و توسعه در شهر حیدرآباد حکایت می‌کند. در این مرکز ۱۵۰ نیروی متخصص مشغول کار خواهند شد.

اپل در سال‌های اخیر برای ورود به بازار هند تلاش بسیار کرده است. اگرچه بازار این کشور به گستردگی بازار چین نیست، به عقیده اپل، پتانسیل‌های فراوانی برای رشد در آن وجود دارد. افتتاح خط تولید محصول توسط فاکسکان در هند این امکان را به این کمپانی می‌دهد تا از مزایای فروش کالاهایی با عنوان Made in India، که دولت هند تدوین کرده است، بهره‌مند شود.

   21 اردیبهشت 1395
11 نظر
2.60
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری