تست همراه اول

سرویس خبر
20 اردیبهشت 1395 ساعت 11:41
6 نظر

 

هوآوی P9 از سامسونگ S7 راحت‌تر تعمیر می‌شود

هنگام خرید گوشی بیشتر به چه مواردی دقت می‌کنید؟ زیبایی گوشی یا دوربین با مگاپیکسل بالا؟ صفحه نمایش باکیفیت؟ پردازنده 8 هسته‌ای با رم زیاد؟ اما اگر خدای‌ناکرده گوشی از دستتان افتاد و صفحه نمایش آن شکست یا اتفاقی برای سخت‌افزارش افتاد، چقدر قابل تعمیر است؟

 متخصصان ifixit تقریبا تمام گوشی‌های جدید را بررسی می‌کنند و پس از باز کردن گوشی‌ها به آنها نمره قابل تعمیر بودن می‌دهند. بر همین اساس این تیم اخیرا گوشی P9 هوآوی را باز کرده و در پایان نمره قابل قبول 7 از 10 را به آن داده است. این در حالی است که سامسونگ Galaxy S7 فقط نمره 3 کسب کرده است. بورد اصلی و قطعات P9 به‌صورت کاملا ماژولار و مرتب کنار هم قرار گرفته‌اند و همین امر باعث می‌شود تا به‌راحتی بتوان قطعات را تعویض کرد. همچنین دسترسی به باتری این دستگاه بسیار راحت است و بسیاری از تعمیرکاران به‌راحتی می‌توانند این گوشی را تعمیر کنند.

اما نکته قابل تامل صفحه نمایش P9 است. اگر صفحه نمایش این گوشی دچار شکستگی و آسیب شود، باید کل گوشی باز شود و صفحه نمایش با برخی از ماژول‌های همراه به‌طور کلی عوض شود. البته تقریبا همه گوشی‌های جدید این مشکل را دارند.

 

نظر شما چیست؟ تعمیرپذیری گوشی چقدر برایتان اهمیت دارد؟  20 اردیبهشت 1395
6 نظر
5.00
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری