تست همراه اول

سرویس خبر
13 اردیبهشت 1395 ساعت 18:35
7 نظر

 

دستاورد جدید ال جی: ترکیب نمایشگر با اسکنر اثر انگشت

محققان شرکت LG به راهی تازه دست یافته‌اند که از طریق آن می‌توانند اسکنر اثر انگشت را با صفحه نمایشگر ترکیب کنند. با این ابتکار دیگر به استفاده از دکمه‌های جداگانه روی بدنه نیازی نخواهد بود و کاربر تنها با گذاشتن انگشت خود روی صفحه قادر به باز کردن قفل گوشی می‌شود.

در حال حاضر اسکنر اثر انگشت به ویژگی ثابتی در گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. هرچند این ویژگی قبلا تنها مختص گوشی‌های پرچمدار بود، اکنون شاهد استفاده از اسکنر اثر انگشت در میان‌رده‌های بازار نیز هستیم.
شرکت‌های تولیدکننده برای تعبیه این حسگر از الگوهای متفاوتی در محصولات خود استفاده می‌کنند. بعضی از آنها مثل اپل و سامسونگ اسکنر را در دکمه خانه کار می‌گذارند، بعضی مثل هوآوی اسکنر را پشت گوشی قرار می‌دهند و برخی مثل سونی لبه کناری گوشی را بهترین مکان برای تعبیه این حسگر می‌دانند. اما شرکت ال‌جی فکر تازه‌ای کرده که ممکن است باعث تحول در این بخش شود.

 

 

ال‌جی اعلام کرده که در حال توسعه سنسور اثر انگشتی است که زیر پنل نمایشگر پنهان می‌شود؛ یعنی با این کار دیگر به حضور دکمه‌ای جداگانه برای قرار گرفتن اسکنر اثر انگشت در گوشی نیازی نخواهد بود. نحوه عملکرد این حسگر کاملا مشابه نمونه‌های امروزی است، اما ال‌جی ادعا می‌کند که دقت آن افزایش یافته و خطای کمتری در شناسایی دارد.
تحقق چنین امری می‌تواند دست طراحان را برای تولید محصولی یک‌دست‌تر باز بگذارد و در نهایت منجر به تولید محصولاتی زیباتر شود.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری