تست همراه اول

سرویس خبر
4 اردیبهشت 1395 ساعت 16:06
6 نظر

معرفی اپلیکیشن‌هایی برای خواب بهتر

چگونه قابلیت «شیفت شب» را به اندروید اضافه کنیم؟

اپل در نسخه‌ی آخر آی او اس قابلیت شیفت شب یا Night Shift را ارائه کرد؛ قابلیتی که نور صفحه را طوری تنظیم می‌کند تا خواب بهتری داشته باشیم. اما کاربران اندروید برای تنظیم نور صفحه چه کار باید بکنند؟ در این مطلب 6 اپلیکیشن برای تنظیم دمای رنگ و نور صفحه معرفی می‌کنیم.

احتمالا درباره قابلیت شیفت شب چیزهایی شنیده‌اید؛ یکی از ویژگی‌های جدید که اپل در آی‌اواس 9.3 در اختیار کاربرانش گذاشته است. این سیستم برای کاهش نور آبی‌ای طراحی شده که از صفحه منتشر می‌شود تا فشار کمتری به چشم‌ها وارد شود و مغز بیش از حد تحریک نشود.

اگر شما هم قبل از خواب شبکیه چشم را در معرض نور آبی قرار می‌دهید، باید بدانید که با این کار میزان ترشح ملاتونین را در بدنتان به هم می‌ریزید. ملاتونین هورمونی است که ساعت خواب شما را در نور طبیعی تنظیم می‌کند. در نتیجه، عادت چک کردن موبایل قبل از خواب ممکن است باعث بدخوابی شما شود. راه حلش این است که میزان نور آبی صفحه را کم کنید و دمای رنگ را گرم‌تر کنید تا با  نور طبیعی خورشید هماهنگ باشد. به‌طور خلاصه، قابلیت شیفت شب همین کار را می‌کند. جدا از اپل که این قابلیت را به سیستم‌عاملش اضافه کرده، اپلیکیشن‌های زیادی هم در اندروید دمای رنگ صفحه را برایتان تنظیم می‌کنند.

 

Night Shift: Blue Light Filter

 

این اپلیکیشن فیلتر ساده‌ای روی صفحه نمایش دستگاه شما می‌اندازد، میزان نور آبی را تنظیم و متناسب با نور بیرون نور تصویر را کنترل می‌کند تا در تاریکی چشمتان را نزند. این اپلیکیشن ساده ولی کارآمد است. فیلترهایی با شدت‌های مختلف برای ساعات مختلف دارد و به راحتی با یک کلیک در منوی نوتیفیکیشن‌ها روشن و خاموش می‌شود. Night Shift کاملا رایگان است و هیچ‌گونه آگهی‌ای ندارد.

دانلود از گوگل‌پلی

 

Twilight

 

Twlight صفحه نمایش موبایل شما را با زمان روز هماهنگ می‌کند و طبق زمان‌بندی شدت نور آبی را به‌تدریج کم می‌کند. این اپ نور قرمزی بر صفحه می‌اندازد که هم می‌توانید تنظیم شدتش را به خودش بسپارید و هم می‌توانید خودتان تنظیمش کنید. Twilight به شما اجازه می‌دهد دمای رنگ فیلتر را بر اساس ذائفه خود تغییر دهید، درنتیجه همیشه فیلتر قرمز روی صفحه‌تان نمی‌افتد. می‌توانید هر کدام از تنظیم‌های نور را هم ذخیره کنید. خود اپلیکیشن رایگان است، ولی امکانات اضافه‌اش مثل امکان ذخیره بیش از یک تنظیم پولی است.

دانلود از گوگل‌پلی

 

Night Shift - Blue Light

 

 مثل هم‌نامش که بالاتر معرفی شد، این اپلیکیشن هم بسیار ساده است. سه حالت مختلف در آن تعبیه شده است: فیلتر، زمان‌بندی و تنظیم دمای رنگ. اولی فیلتر را خاموش و روشن می‌کند. با زمان‌بندی می‌توانید زمان شروع و پایان فیلترگذاری را کنترل کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید فیلمی دو ساعته ببینید و می‌خواهید در این مدت تصویرتان به تدریج گرم‌تر شود، می‌توانید از قابلیت زمان‌بندی استفاده کنید. و در نهایت، با قابلیت تنظیم دمای رنگ می‌توانید دمای رنگ را بین حالت‌های «کمتر گرم» به «بیشتر گرم» تغییر دهید.

دانلود از گوگل‌پلی

 

Eye Filter - Blue Light Filter

 

Eye Filter اپلیکیشن ساده‌ای است که اختصاصا برای کاهش فشار بر چشم طراحی شده. اگر می‌خواهد در یک چشم‌به‌هم‌زدن روشنایی و نور آبی صفحه را کم کنید، این اپلیکیشن دقیقا همین کار را می‌کند و لایه‌ای مات روی صفحه می‌اندازد. این اپلیکیشن چهار فیلتر ساده دارد: روشن و خاموش، تنظیم شدت از 0 تا 100، انتخاب یکی از رنگ‌های سیاه و خاکستری و قهوه‌ای برای فیلتر، تنظیم زمان‌بندی. اگر به دنبال اپلیکیشنی هستید که بتوانید با آن خودتان تنظیمات نور را انجام بدهید و همه چیز به صورت خودکار و با حرکت خورشید انجام نشود، Eye Filter گزینه مناسبی است.

دانلود از گوگل‌پلی

 

Night Owl - Screen Dimmer

علاوه بر آیکون جذابش، Night Owl به شما امکان می‌دهد که نور دستگاه را کمتر از مقداری کنید که خود گوشی در منوی Display در اختیارتان می‌گذارد. با این اپلیکیشن نه تنها به چشمتان استراحت می‌دهید، بلکه در صفحه‌نمایش‌های آمولد عمر باتری را هم با کاهش نور دیودها افزایش می‌دهید. Night Owl چهار ویژگی دارد: تاریک‌کننده تصویر که روشنایی را از حالت پیش‌فرض موبایل هم کمتر می‌کند، شروع و توقف برای فعال یا غیرفعال کردن خدمات، فیلتر آبی‌رنگ که فقط و فقط برای کاهش رنگ آبی طراحی شده است، و در نهایت فیلتر حرفه‌ای که به شما اجازه می‌دهد مقدار نور آبی، سبز و قرمز را تنظیم کنید.

دانلود از گوگل‌پلی

 

Midnight - Night Mode

 

Midnight فقط به درد کاهش نور آبی نمی‌خورد، بلکه به درد هر گونه تنظیم دمای رنگ هم می‌خورد. اگر به نظرتان صفحه گوشی زیادی گرم یا زیادی سرد است، از فیلترهای رنگ این اپلیکیشن استفاده کنید تا مشکل حل شود. البته که هر اپلیکیشن تنظیم رنگی این امکان را به شما می‌دهد، اما Midnight نوتیفیکیشن‌هایی دارد که امکان دسترسی سریع به منوی کنترل را فراهم می‌آورد. این اپلیکیشن حالت اتوماتیک هم دارد که وقتی گوشی‌تان را در مکان‌های تاریک استفاده می‌کنید به کار می‌افتد.

دانلود از گوگل‌پلی
    نظرات کاربران

    در حال بارگذاری