تست همراه اول

سرویس خبر
1 اردیبهشت 1395 ساعت 10:41
6 نظر

 

وزنیاک: اپل واچ به اندازه کافی برای خرید متقاعدکننده نیست

اپل واچ یکی از گجت‌های پوشیدنی است که امروزه محبوبیت خاصی در بازار پیدا کرده، اما نظر یکی از موسسان اپل در مورد این محصول جالب و البته عجیب است.

مردم همیشه طرفدار صداقت هستند، ولی معمولا مدیران شرکت‌های مختلف یا حامیانشان کمتر لب به انتقاد از محصولاتشان می‌گشایند. این مورد اما در مورد همه صادق نیست. استیو وزنیاک، کسی که همراه با استیو جابز 40 سال پیش اپل را پایه‌گذاری کرد، از آن دسته افرادی است که تعارفی با کسی ندارند و انتقاداتشان را بی پرده مطرح می‌کنند؛ حتی اگر این انتقادات متوجه شرکتی باشد که خودش تاسیس کرده است و همین باعث شده که وزنیاک محبوبیت خاصی بین مردم داشته باشد.

مصاحبه اخیر او شامل انتقاداتی به اپل واچ، گجت پوشیدنی هوشمند اپل، است. وزنیاک به گجت‌ها علاقه دارد، اما هنوز آمادگی پذیرفتن گجت‌های پوشیدنی فعلی از جمله اپل واچ را ندارد. او در مصاحبه‌اش به قدرت محدود پردازشی امروزه ساعت‌های هوشمند اعتراض کرده و از آن بیشتر به این معترض بوده است که یک دستگاه هوشمند برای اتصال به شبکه اینترنت یا پرداخت الکترونیک چرا باید به یک گوشی هوشمند وابسته باشد.

 

 

مورد دوم برای وزنیاک نپذیرفتنی‌تر است. او در مصاحبه‌اش اشاره کرده که بارها آیفون خودش را در خانه جا گذاشته و تا زمانی که قصد نداشته با اپل واچ خود پرداختی انجام دهد، اصلا متوجه جا گذاشتن گوشی‌اش در خانه نشده است و متاسفانه بدون اتصال آیفون با ساعت هوشمندش نتوانسته پرداخت خود را با اپل واچ کامل کند. این تجربیات وزنیاک را وادار کرده که بگوید: « مردم می‌گویند که اگر نام اپل را روی چیزی قرار دهید، افراد برای خرید آن صف می‌کشند. من فکر می‌کنم که این ساعت‌ها به چیزی بیش از نام اپل اپل نیاز دارند.» گزارش‌های متعددی منتشر شده است که می‌گوید اپل در حال کار روی نسخه‌ای از اپل واچ است که قابلیت استفاده از سیم‌کارت و اتصال مستقل به اینترنت را دارد. باید دید در اپل واچ 2 این تغییرات ایجاد می‌شود یا خیر.

وزنیاک در مورد اپل واچ‌ فعلی می‌گوید هزینه‌ای است که مقداری ظرافت به زندگی‌اش اضافه کرده. او اپل واچ را با اتصال بلوتوثی به گوشی مقایسه کرده و گفته ساعت‌های هوشمند امروزی، مانند هندزفری‌های بلوتوثی، قیافه کاربرانشان را «مضحک» می‌کنند. این مقایسه را فردی انجام داده که نامش با نام اپل گره خورده است. او همچنین اپل واچ را در لیست ساعت‌های هوشمندی قرار داده است که «به اندازه کافی برای خرید متقاعدکننده نیستند».

آیا شما با وزنیاک هم‌عقیده هستید؟  1 اردیبهشت 1395
2195 بازدید
6 نظر
4.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری