تست همراه اول

سرویس خبر
29 فروردین 1395 ساعت 10:22
10 نظر

 

آیا Apple قصد تولید گوشی‌هایی با نمایشگر خمیده دارد؟

اگر چه همیشه اصطکاک‌هایی میان دو کمپانی قدرتمند اپل و سامسونگ وجود داشته است، در دنیای تجارت باید اختلاف‌ها را کنار گذاشت و تنها بر تجارت و سود بیشتر تمرکز کرد. سامسونگ در قالب قراردادی سه ساله مسئولیت تامین 100 میلیون نمایشگر OLED با سایز 5.5 اینچ را برای اپل بر عهده گرفته است. ادامه مطلب را در جی‌اس‌ام بخوانید.

در چند سال اخیر تقریبا مشخصات تمام پرچمداران کمپانی‌های مختلف پیش از رونمایی رسمی افشا شده است. این موضوع امسال به اوج رسیده تا جایی که برخی خبرگزاری‌ها نه تنها مشخصات آیفونی را که در 2016 معرفی می‌شود افشا کرده‌اند، بلکه از ویژگی‌های آیفون 2017 خبر می‌دهند!

به نقل از نسخه چینی وال‌استریت ژورنال، کمپانی اپل با غول کره‌ای، سامسونگ، قراردادی سه ساله برای تامین نمایشگرهای OLEDمنعقد کرده است. چندی پیش شایعه شده بود که اپل قصد دارد محصولی با نمایشگرهای انعطاف‌پذیر OLED تولید کند، اما همه منابع به آیفون‌های سال 2018 و 2019 اشاره می‌کردند؛ حال آن‌که مدیران این برند ظاهرا عجله دارند و هرچه زودتر می‌خواهند طرفداران را غافلگیر کنند.

 

 

احتمالا می‌دانید آیفون‌های بعدی، که حدودا 5 ماه دیگر معرفی می‌شوند، iPhone 7 و 7 Plus نام خواهند داشت و با در نظر گرفتن روند نام‌گذاری گوشی‌های اپل انتظار می‌رود پرچمداران 2017 این کمپانی نیز iPhone 7s و 7s Plus لقب بگیرند. در گزارشی که امروز منتشر شده آمده که اپل برای خرید 100 میلیون نمایشگر 5.5 اینچی که به تکنولوژی AMOLED مجهز می‌شوند با سامسونگ قرارداد بسته است. از این خبر می‌توان نتیجه گرفت که تولید iPhone 7s Plus در سال 2017 با نمایشگر 5.5 اینچی قطعی است، اما از iPhone 7s و سایز نمایشگرش صحبتی به میان نیامده که احتمالا تصمیم دیگری برای آن اتخاذ خواهد شد. البته نمی‌توان فرضیه تولید iPhone 7S با نمایشگر OLED را قاطعانه رد کرد، زیرا پیش از این برای انعقاد قرارداد با اپل میان شرکت‌های Samsung ،Sharp ،JDI ،AUO و LG رقابت سنگینی وجود داشت؛ درنتیجه می‌توان ادعا کرد که یکی از این شرکت‌ها وظیفه تامین نمایشگرهای لازم برای iPhone 7S را بر عهده خواهد گرفت.

با وجود تمام توضیحات همچنان سوال اصلی باقی است: چرا اپل باید از نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED در فبلت خود استفاده کند؟ آیا اپل هم تصمیم گرفته اسمارت‌فون‌هایی نظیر سری Edge سامسونگ تولید کند؟ توجه داشته باشید که همکاری با اپل می‌تواند سود عظیمی برای سامسونگ به ارمغان بیاورد، اما اگر خاطرتان باشد، سری Galaxy Edge همچنان جزو پرفروش‌های این کمپانی است. پس چرا باید این خط تولید موفق را فدای همکاری با اپل کرد؟ جالب است بدانید که سامسونگ با تولید نمایشگر خمیده برای اپل و iPhone 7s Plus‌ می‌تواند رقیبی فوق‌العاده قدرتمند برای خط تولید Galaxy Edge دست و پا کند.

 

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا اپل هم به دنبال تولید اسمارت‌فون‌هایی با نمایشگر خمیده است؟ به نظر شما سری Edge سامسونگ توان رقابت با iPhone 7s Plus را خواهد داشت؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری