تست همراه اول

سرویس خبر
9 فروردین 1395 ساعت 18:10
11 نظر

 

آیفون در سال 2017 طراحی متفاوتی خواهد داشت: بازگشت به اصل؟

تحلیلگر معروف، مینگ‌ چی کو، در مورد آینده آیفون در سال 2017 گزارش جالبی منتشر کرده است.

 

مینگ چی کو، تحلیلگر شرکت  ،KGI Securitiesگزارش داده است که اپل برنامه‌ریزی کرده تا در سال 2017 خانه‌تکانی بزرگی در طراحی آیفون‌هایش انجام دهد. به گفته این تحلیلگر سبک طراحی آیفون به دوره آیفون 4 بازمی‌گردد و شیشه‌ای می‌شود. همچنین پنل‌های AMOLED در سری گوشی‌های اپل به کار می‌رود.

اپل پیش از این گفته بود که برای طراحی آیفون‌هایش در سال 2017 بین سه ماده شیشه، پلاستیک و سرامیک یک ماده را انتخاب خواهد کرد. با این حال کو اعتقاد دارد که اپل در نهایت شیشه را برمی‌گزیند: «چون پلاستیک باریکی و درخشش لازم را، که جزو فاکتورهای طراحی است، ندارد و مقاومت سرامیک را نمی‌توان دقیقا بررسی و کنترل کرد.»

گفته شده بود که سال 2017 اپل از صفحه نمایش خمیده در آیفون خود استفاده خواهد کرد و اکنون کو می‌گوید که طراحی این محصول مانند آیفون 4 خواهد بود؛ یعنی در جلو و پشت شیشه و در کناره‌ها فلز. او همچنین در مورد قابلیتی صحبت می‌کند که یک «فرم طراحی جدید» و «همراه با لبه‌های اندک» و «خوش‌دست‌تر بودن» است.

کو همچنین گفته است که اپل در سال آینده میلادی آیفونی بزرگ‌تر و با اندازه صفحه نمایش 5.8 اینچ و پنل AMOLED معرفی می‌کند. با اینکه اندازه صفحه نمایش این محصول بزرگ‌تر است، ابعاد آن از آیفون 5.5 اینچی فعلی کوچک‌تر خواهد بود و این به معنی افزایش نسبت صفحه نمایش به بدنه است. همچنین اگر اپل بتواند به اندازه کافی از شرکت‌های طرف قراردادش پنل AMOLED دریافت کند، این مدل جایگزین مدل 5.5 اینچی می‌شود.

 

 

علاوه بر این نیز شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که اپل در آیفون جدید از تکنولوژی شارژ بی‌سیم استفاده خواهد کرد. شنیده شده که شارژ بی‌سیم اپل دوربرد خواهد بود با این حال کو در گزارشش وارد جزئیات این تکنولوژی نشده است.

نکته دیگری که کو به آن اشاره کرده احتمال افزایش روش‌های شناسایی بیومتریک آیفون است. این امکان وجود دارد که در آیفون‌ جدید شاهد قابلیت تشخیص چهره یا تشخیص عنبیه چشم باشیم.

مینگ چی کو تحلیلگر نام‌آشنایی است و تاکنون اکثر پیش‌بینی‌هایش در مورد برنامه‌های اپل درست از آب درآمده، گویی ارتباط خاصی با این شرکت دارد. اگر اپل چرخه معمول انتشار آیفون‌هایش را به هم نزند، آیفون 7 آیفونی خواهد بود که تغییرات بسیاری نسبت به نسل قبلی خود دارد. البته برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها تغییر عمده آیفون 7 باریک‌تر شدن و حذف درگاه 3.5 میلی‌متری صدا خواهد بود. با این حال باید منتظر ماند و دید آیا طراحی آیفون 6 یک سال دیگر نیز دوام می‌آورد یا خیر. نظر خود را با ما در میان بگذارید.

  9 فروردین 1395
11 نظر
4.12
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری