تست همراه اول

سرویس خبر
8 فروردین 1395 ساعت 15:17
3 نظر

 

کابل جدید USB-C به Lightning چه کاربردی دارد؟

اپل چندی پیش کابل جدید یو‌ اس بی تایپ سی با پورت لایتنینگ مخصوص آی دیوایس ها را عرضه کرد. در ادامه به کارایی و کاربرد آن می‌پردازیم.

اپل با به کار بردن فناوری USB-C در تنها درگاه موجود در مک‌بوک‌های جدید خود روی خوشی به این فناوری نشان داد و، طبق شایعات منتشرشده، قصد دارد از این درگاه در نسل‌های آینده مک‌بوک‌های ایر و پرو هم استفاده کند. اما از آنجا که از قوانین و استاندارد‌های مخصوص خودش پیروی می‌کند، ترجیح داده آی‌دیوایس‌هایش را با همان پورت مخصوص لایتنینگ به فروش برساند و از استاندارد USB-C در آیفون و آیپد استفاده نکند. البته با نگاهی تجاری به موضوع متوجه می‌شویم این کار مشتریان اپل را مجبور می‌کند کابل را فقط از خود شرکت‌ یا سازنده شخص ثالث مورد تایید آن خریداری کنند. 

در شب کنفرانس معرفی آیفون SE و آیپد پرو ۹.۷ اینچی شاهد عرضه کابل جدید USB-C به Lightning در اپل استور آنلاین بودیم. حال سوال اینجاست: کاربرد این کابل چیست؟

کاربردهای اصلی این کابل جدید:

  • اتصال مستقیم آیفون و آیپد به مک‌بوک‌ و احتمالا مک‌بوک ایر و مک‌بوک‌ پرو‌های آینده
  • امکان استفاده از شارژر ۲۹ واتی USB-C اپل که امکان شارژ سریع را برای آیپد ‌پرو ۱۲.۹ اینچی فراهم می‌کند که پیش از این کاربران از آن محروم بودند

شارژر ۲۹ واتی USB-C همراه با مک‌بوک به فروش می‌رسد که البته امکان خرید جداگانه آن نیز با قیمت ۴۹ دلار در فروشگاه‌های این شرکت فراهم شده‌ است.

کابل USB-C به Lightning هم‌اکنون با قیمت ۲۵ دلار امریکا به فروش می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود در بازار کشورمان بتوان آن را با قیمت ۱۰۰،۰۰۰ تومان خریداری کرد.  8 فروردین 1395
3 نظر
5.00
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری