تست همراه اول

سرویس خبر
22 اسفند 1394 ساعت 18:33
3 نظر

 

نسخه پیش‌نمایش Android N مشکل آفرین شد

نسخه پیش‌نمایش یا مخصوص توسعه‌دهندگان Android N اخیرا برای دستگاه‌های خانواده نکسوس منتشر شده و مشکلاتی برای برخی کاربران بوجود آورده است...

احتمالا خبر انتشار نسخه پیش‌نمایش Android N برای برخی دستگاه‌های نکسوسی را شنیده‌اید و در صورتی که صاحب یکی از اعضای خانواده نکسوس هستید با سرعت به دنبال بارگذاری این نسخه از اندروید روی گجت خود افتاده‌اید اما بهتر است اندکی دست نگه دارید!

گوگل هرساله پیش از رونمایی از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل خود یک پیش‌نمایش از آن را برای دستگاه‌های نکسوسی عرضه کرده و با پیگیری نظرات کاربران و توسعه‌دهندگان به دنبال رفع نواقص احتمالی نسخه جدید پیش از رونمایی نهایی می‌افتد. اندروید جدید یعنی N نیز از این روند مستثنی نبوده و نسخه پیش‌نمایش آن در اختیار کاربرانی که صاحب گجت‌های نکسوس هستند قرار گرفته اما متاسفانه مشکلاتی در نصب و راه‌اندازی آن گزارش شده است؛ با ما همراه باشید.

 

 

نسخه توسعه‌دهندگان یا پیش‌نمایش اندروید N باید به صورت OTA (دریافت مستقیم از طریق تلفن هوشمند) و یا نسخه جداگانه قابل دانلود از اینترنت در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان قرار می‌گرفت؛ در صورتی که فایل را دانلود کنید باید آن را روی دستگاه خود فلش کرده و دستی نصب شود حال آنکه در روش OTA فایل به صورت خودکار دانلود و نصب شده و همچنین اختیار بازگشت به اندروید مارشملو نیز به کاربر داده خواهد شد حال آنکه ظاهرا روش OTA هم‌اکنون با اختلال مواجه شده است! برخی از کاربران به این روش دسترسی نداشته و برای بازگشت به اندروید مارشملو با مشکل مواجه شده‌اند؛ همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد این تنها یک نسخه پیش‌نمایش و آزمایشی خواهد بود که تا زمان رونمایی رسمی در سه ماهه‌ی سوم سال میلادی ۴ نسخه دیگر از پیش‌نمایش Android N عرضه خواهد شد؛ اگر کاربر حرفه‌ای نیستید یا نگران از دست دادن اطلاعات موجود بر روی اسمارت‌فون خود هستید توصیه ما این است که اندکی صبر کرده و برای آپدیت دستگاه به نسخه توسعه‌دهندگان عجله نکنید.

مشکل دوم این نسخه اندکی جدی‌تر بوده و ممکن است دستگاه را با خطرات بیشتری مواجه کند؛ ماجرا از این قرار است که برخی اسمارت‌فون‌های نکسوسی که آپدیت را نصب کرده‌اند در نیمه راه با توقف و نیمه‌کاره ماندن نصب آپدیت مواجه شده و سیستم‌عامل خود را به طور موقت از دست داده‌اند. کاربر در این حالت Bootloader را نمی‌تواند باز کند و طبعا امکان بازگردانی دستگاه به نسخه‌های پیشین نیز وجود نخواهد داشت؛ کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند باید در فوروم‌های آنلاین به دنبال راه‌حلی باشند چون گوگل نیز هنوز بیانیه‌ای رسمی در این خصوص منتشر نکرده است.

در حالی که هنوز تعداد بسیار زیادی از کاربران حتی به نسخه ششم اندروید یعنی Marshmallow نیز دسترسی نداشته‌اند، آپدیت نکسوس به Android N بسیار وسوسه کننده به نظر می‌رسد اما اگر در این موضوع بی‌تجربه هستید از نصب نسخه پیش‌نمایش روی دستگاه خود اکیدا خودداری کنید.  22 اسفند 1394
3 نظر
3.58
  12 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری