تست همراه اول

سرویس خبر
22 اسفند 1394 ساعت 19:35
32 نظر

 

مقایسه سنسورهای دوربین سونی و سامسونگ در Galaxy S7

پیش‌تر تصور می‌شد که سامسونگ در دوربین پرچمداران 2016 خود تنها از سنسور‌های شرکت سونی استفاده کرده است اما اکنون مشخص شده است که سامسونگ علاوه بر سنسورهای شرکت ژاپنی، از سنسورهای ساخت خود در گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج نیز استفاده کرده است. در ادامه میتوانید مقایسه تصاویر گرفته شده با هر دو این سنسورهای را مشاهده کنید.

در اولین روزها پس معرفی Galaxy S7 و Galaxy S7 edge، کارشناسان به این باور رسیدند که سامسونگ در پرچمداران جدید خود تنها از سنسورهای‌ دوربین شرکت سونی استفاده کرده است در نتیجه اینگونه تصور شد که کیفیت دوربین کهکشانی‌های جدید در همه جا یکسان خواهد بود. اما با آغاز عرضه اس7 و اس7 اج مشخص گردید که سامسونگ همچون سال گذشته علاوه بر سنسورهای سونی از سنسورهای دوربین ساخت خود نیز بهره برده است، موردی که در کنفرانس MWC 2016 هیچ اشاره‌ای به آن نشد.
با اینکه سنسورهای سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته از نظر مشخصات بسیار به سنسورهای سونی شباهت دارند و مجهز به فناوری Dual Pixel هستند اما قطعا برای خیلی‌ها مهم خواهد بود تا ببینید اختلاف کیفیت عکس این دو در چه حدی است.
برای پی بردن به نوع سنسور دوربین Galaxy S7 خود نیاز به نصب اپلیکیشن AIDA64 دارید تا بیینید جلوی Camera ID عبارت  SONY_IMX260 نوشته شده است یا SLSI_S5K2L1 (سامسونگ).
در زیر می‌توانید تصاویر یکسان گرفته شده با سنسورهای دوربین سونی و سامسونگ گلکسی اس7 را مشاهده کنید. به نظر شما کدام یک کیفیت بهتری دارد؟

برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک کنید (سنسور سامسونگ سمت راست - سنسور سونی سمت چپ)

 

 

 

 

 

 نظرات کاربران

در حال بارگذاری