تست همراه اول

سرویس خبر
27 بهمن 1394 ساعت 15:03
72 نظر

 

چگونه از شر پیام‌های تبلیغاتی تلگرام خلاص شویم؟

رهایی از دست پیام‌های تبلیغاتی تلگرام سرانجام در نسخه 3.5 این اپلیکیشن امکان‌پذیر شده است. در این مطلب خواهیم گفت که چگونه باید تنظیمات را تغییر دهیم تا افراد ناشناس نتوانند ما را به گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی اضافه کنند.

آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن تلگرام حاوی تغییرات مهمی بود. نسخه ۳.۵ اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام چند روز قبل برای پلتفرم اندروید و آی‌او‌اس عرضه شد و همزمان در گوگل پلی استور و اپ استور قرار گرفت.

در این نسخه سرانجام امکانی قرار داده شده که با فعال کردن آن می‌توانید جلو اضافه شدن بدون اجازه به گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی را بگیرید. همان‌طور که حتما برای شما هم اتفاق افتاده، اصلی‌ترین راه تبلیغات در تلگرام اضافه کردن کاربران به گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی است؛ عملی که بدون اجازه کاربر صورت می‌گیرد و به‌صورت اجباری پیام‌های تبلیغاتی برای کاربر به نمایش درمی‌آید.

حال با اضافه شدن تنظیمات امنیتی جدید تلگرام شما می‌توانید مشخص کنید چه کسانی قادرند شما را بدون اجازه به گروه یا کانال خاصی اضافه کنند. می‌توانید این دسترسی را فقط به لیست مخاطبان و دوستان خود بدهید یا حتی دسترسی مذکور را از همه بگیرید و فقط برای خودتان نگه دارید.

پیش از این نیز تلگرام قابلیت نشانه‌گذاری اسپم را برای پیغام‌هایی فراهم کرده بود که از طرف کاربران ناشناس می‌رسد و تا حد زیادی جلو پیغام‌های اسپم را گرفته بود. هم‌اکنون با به‌روزرسانی تنظیمات امنیتی تلگرام امکان ارسال و دریافت پیام‌های تبلیغاتی تقریبا غیرممکن شده و کافی است برای در امان ماندن از این پیام‌ها طبق مراحل زیر ویژگی مذکور را فعال کنید.

  • در اپلیکیشن تلگرام به قسمت Settings بروید.
  • در قسمت Privacy and Security گزینه Groups را انتخاب کنید.
    • در این صفحه اگر گزینه Everybody‌ را انتخاب کنید، همه افراد و اگر گزینه My Contacts را انتخاب کنید، تنها افرادی که در لیست مخاطبان شما قرار دارند می‌توانند شما را به گروه یا کانال خاصی اضافه کنند.
    • در پایین صفحه نیز گزینه‌های Never Allow‌ و Always Allow قرار دارد. در Never Allow می‌توانید این دسترسی را برای افراد مشخصی مسدود کنید و در Always Allow می‌توانید دسترسی اضافه کردن شما به گروه و کانال را برای افراد مشخصی باز نگه دارید.

 

 

 

شایان ذکر است مراحل ذکرشده در نسخه اندروید و آی‌او‌اس تلگرام کاملا یکسان است.

لینک دانلود تلگرام از اپ استور

لینک دانلود تلگرام از گوگل پلی استور  27 بهمن 1394
72 نظر
4.35
  48 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری