تست همراه اول

سرویس خبر
17 بهمن 1394 ساعت 16:02
6 نظر

 

چگونه آیفون خود را سریع‌تر شارژ کنیم؟

راه‌حل شارژ سریع‌تر آیفون چندان پیچیده و سخت نیست؛ کافی است دو نکته را رعایت کنید تا سرعت شارژ آیفون خود را دو برابر کنید.

اگر احساس می‌کنید مدت زمان شارژ آیفون 6 یا 6s شما طولانی و خسته‌کننده است، نگران نباشید! زیرا راه‌حل ساده‌ای برای شارژ سریع‌تر آن وجود دارد. به‌طور کل این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام شارژ شدن گوشی هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، مدت زمان شارژ طولانی‌تر می‌شود. پس بهتر است هنگام شارژ دست به گوشی‌تان نزنید و بگذارید با خیال راحت انرژی موردنیاز خود را دریافت کند.

اما راه‌حل شارژ سریع‌تر آیفون چیست؟

  • نخست آیفون خود را در حالت Airplane قرار دهید. در این حالت گوشی دیگر به دنبال سیگنال وای‌فای و شبکه مخابراتی نمی‌گردد و اتصال آن از دستگاه‌هایی مانند ساعت یا دستبند هوشمند قطع می‌شود.
  • سپس از شارژر آیپد برای شارژ آیفون خود استفاده کنید.

شارژرهای USB به‌طور معمول از ولتاژ ۵ ولت و جریان ۱ آمپر پشتیبانی می‌کنند، مانند شارژر پیش‌فرض در جعبه آیفون که دقیقا همین خروجی را در پورت یواس‌بی خود ارائه می‌کند. پورت‌های یواس‌بی روی کامپیوتر و لپ‌تاپ نیز ولتاژ ۵ ولتی دارند، اما جریان خروجی آنها ۰.۵ آمپر است. این بدان معنی است که رسیدن به شارژ کامل با پورت یواس‌بی روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ دو برابر بیشتر از شارژ کردن با شارژر ۱ آمپری طول می‌کشد. اما چاره کار استفاده از شارژرهایی مانند شارژر آیپد است که با وجود خروجی ۵ ولتی، می‌تواند جریانی معادل با ۲.۱ آمپر در اختیار آیفون شما قرار دهد.

بدین ترتیب استفاده از شارژر آیپد درمقایسه با شارژر آیفون دو برابر بازدهی بیشتر به‌همراه دارد. آیفون‌های 6 و جدیدتر به‌خوبی با شارژر ۲.۱ آمپری آیپد سازگارند و استفاده از این نوع شارژر به گوشی شما و باتری آن آسیبی وارد نمی‌کند.

در این مورد آزمایشی صورت گرفته است که نتیجه‌اش را می‌توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید. در این آزمایش دو آیفون  6s Plus را می‌بینیم که یکی با شارژر ۱ آمپری و دیگری با شارژر ۲.۱ آمپری شارژ می‌شود. پس از گذشت ۵ دقیقه، آیفونی که به شارژر ۲.۱ آمپری متصل بوده به میزان ۱۰ درصد شارژ شده، اما آیفونی که به شارژر ۱ آمپری متصل بوده نصف این میزان، یعنی ۵ درصد، شارژ دریافت کرده است.

   17 بهمن 1394
6 نظر
4.83
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری