تست همراه اول

سرویس خبر
10 بهمن 1394 ساعت 19:05
12 نظر

 

شارژر بی‌سیم آیفون سال آینده به خانه‌ها می‌آید

اپل در حال توسعه متد جدیدی برای شارژ بی‌سیم آیفون‌هاست که پیش‌بینی می‌شود برای سال آینده آماده شود.

اپل برای عقب نیفتادن از قافله و روند کلی بازار تکنولوژی، قابلیت‌های جدید را که هنوز به بلوغ و کیفیت مطلوب نرسیده‌اند و کارایی قابل قبول ندارند هیچ‌گاه به محصولات خود اضافه نمی‌کند و تا زمانی که آنها به استانداردهای اپل نرسند، به اکوسیستم خودش راهشان نمی‌دهد. اگر شما هم جزو کاربران اپل باشید، با کار کردن با محصولات این شرکت به‌صراحت می‌توانید متوجه این قضیه بشوید که این شرکت هیچ‌گاه تکنولوژی جدیدی را با کمبود و کاستی و اشکال به دستگاه‌های خودش اضافه نمی‌کند.

به‌طور مثال، این اواخر شاهد ورود شارژر‌های بی‌سیم یا القایی به دنیای موبایل‌ها و ساعت‌های هوشمند بودیم که البته اپل نیز ساعت هوشمند خود، Apple Watch، را به آن مجهز کرد. اما سوالی که پیش می‌آید این است: چرا اپل شارژر بی‌سیم را وارد دنیای آیفون‌ها نکرده؟

 

 

مشکلاتی از قبیل دیر‌تر شارژ شدن و صدمه زدن به باتری طی استفاده درازمدت نشانه عدم توسعه این تکنولوژی به حد کافی و قابل قبول است، اما از آنجا که بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد نوآوری و پیشی گرفتن از رقبای خود عجله بسیار دارند، قابلیت‌های جدید را زود‌تر از موعد وارد محصولات خود می‌کنند. با توجه به این که ساعت‌های هوشمند باتری‌ای با توانی بسیار کمتر از تلفن‌های همراه هوشمند دارند، می‌توانند زودتر شارژ شوند و برای شارژهای بی‌سیم مناسب‌اند، اپل هم این تکنولوژی را به Apple Watch آورد، اما چون هنوز برای شارژ باتری آیفون کیفیت و توان این تکنولوژی به حد کافی نرسیده، تعبیه آن را در آیفون منع کرده است.


 

حالا به گزارش Bloomberg، اپل در حال توسعه راه جدیدی با نام cutting-edge برای شارژ بی‌سیم آیفون است که امکان دارد سال آینده سرانجام وارد دنیای آیفونی‌ها شود.

این تکنولوژی به کاربر اجازه می‌دهد بدون ارتباط مستقیم آیفون با شارژر، گوشی‌اش را شارژ کند. به‌طور مثال، ممکن است شارژر شما کنار پریز دیوار باشد، اما آیفونتان روی میز! حال می‌توان به‌معنای واقعی ویژگی بی‌سیم را به این شارژر‌ها نسبت داد، چراکه کاربر برای شارژ کردن موبایلش به چسباندن آن به شارژر نیازی ندارد و دیگر از شارژر‌های القایی خبری نیست.

اگر به سال ۲۰۱۴ میلادی برگردیم، خبرها و شایعاتی از آن زمان به یاد می‌آوریم که می‌گفت اپل در حال کار روی شارژر خورشیدی برای ساعت هوشمند خود و آیفون است. در اخبار دیگری آمده بود که این شرکت در حال کار روی شارژر بی‌سیمی است که هنگامی که کاربر آیفون خود را نزدیک iMac به شعاع یک متر قرار دهد، آیفونش را خودبه‌خود شارژ می‌کند.

این طور که به نظر می‌رسد، ممکن است اپل تا توسعه کامل این تکنولوژی آن را نزد خویش نگه دارد و عرضه آن را به iPhone 7s موکول کند.

 

 

نظر شما چیست؟  10 بهمن 1394
12 نظر
4.42
  12 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری