تست همراه اول

سرویس خبر
3 بهمن 1394 ساعت 12:41
7 نظر

 

ژاپن دیسپلی شایعه تولید پنل OLED برای آیفون را تایید کرد

آیفون‌های آینده صفحه نمایش OLED خواهند داشت و این خبر دیگر چیزی فراتر از شایعه است. بعد از سامسونگ و ال‌جی، گویا Japan Display شریک دیگر اپل در این زمینه خواهد بود.

Japan Display در اطلاعیه‌ای شایعات پیشین مبنی بر همکاری با اپل در زمینه تولید صفحه نمایش OLED برای آیفون در سال 2018 را تایید کرد. این شرکت تایید کرده که قرار است یکی از تامین‌کنندگان پنل‌های OLED آیفون باشد و تمام تلاشش را در این زمینه به کار خواهد بست. ژاپن دیسپلی، که سرمایه‌گذاری مشترکی بین سونی، توشیبا و هیتاچی است، با ال‌جی و سامسونگ برای تولید صفحه نمایش‌های آینده اپل رقابت خواهد کرد. آکیو تاکیموتو، رئیس بخش تحقیقات Japan Display، در این زمینه گفته است:

ما از تکنولوژی پیشرفته‌ترانزیستور‌های بسیار باریک خود برای توسعه صفحه نمایش‌های OLED استفاده خواهیم کرد.

 


 

ژاپن دیسپلی پیش از این نیز با اپل همکاری کرده است. این شرکت و شرکت شارپ از تولیدکنندگان پنل‌های LCD آیفون‌های فعلی اپل هستند. با توجه به اخباری که اواخر سال 2015 مبنی بر احتمال معرفی نمونه‌های ایفون با صفحه نمایش OLED منتشر شد، احتمالا سه سال دیگر برای اولین بار شاهد صفحه نمایش‌هایی غیر از LCD در سری محبوب اپل باشیم.

اخیرا شایعاتی پخش شده که می‌گوید آزمایشگاه تایوانی اپل بر تلفیق تکنولوژی OLED و micro-LCD تمرکز کرده است و شاید در آینده شاهد چنین صفحه نمایشی در آیفون باشیم. اخباری نیز پیش از این منتشر شده بود که می‌گفت قرارداد اپل با سامسونگ و ال‌جی در زمینه تولید صفحه نمایش آیفون 8 تقریبا نهایی شده است. براساس اخبار، این دو شرکت با هزینه 12.8 میلیارد دلاری در حال افزایش ظرفیت خط تولید پنل‌های OLED خود برای آیفون سال 2018 اپل هستند.

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری